Z routera korzystamy, gdy mamy kilka komputerów i innych urządzeń multimedialnych takich jak smartfony, które chcemy podłączyć do sieci.

Jeżeli nie potrzebujemy zaawansowanych ustawień i uprawnień prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie router RITZ!BOX. Dzięki niemu łatwo można podłączyć komputery i inne urządzenia multimedialne do Internetu. Konfiguracja w modemie jest prosta i nie wymaga zbyt zaawansowanej znajomości technicznych aspektów korzystania z sieci.

Innym przykładem niedrogiego i prostego routera jest router TP-Link TL-MR3220. Jego zaletą jest prostota konfiguracji, łatwo można ustawić najważniejsze funkcje, a sygnał jest bardzo stabilny.

Użytkownicy bardziej zaawansowani, którzy chcieliby móc konfigurować samodzielnie nawet skomplikowane ustawienia powinni zastanowić się nad routerami LinkSys, które mają dużo funkcji ale konfiguracja może być pewnym wyzwaniem.

Linksys WAG320N to router przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, posiada bowiem zaawansowane funkcje związane z bezpieczeństwem. Jest to dobre rozwiązanie pozwalające stworzyć sieć zarówno w biurze, jak i w domu. Dużą zaletą routera jest jego ładny wygląd, który sprawia, że nie szpeci pokoju, w którym stoi komputer. Router ma silny i stabilny sygnał.

Kolejnym przykładem routera dla bardziej obeznanych użytkowników jest router DrayTrek Vigor 2600G. Jest to produkt posiadający wiele funkcji takich jak: określanie maksymalnego transferu, jaki może osiągnąć komputer w sieci, możliwość tworzenia podsieci, moduł filtrowania stron www. Wadą routera jest wysoka cena, jednak wymagający użytkownicy prawdopodobnie będą gotowi zainwestować w produkt tej klasy.

Jaki operator dostarcza Wam Internet? Jesteście zadowoleni z jego usług?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMozilla Firefox – skróty klawiszowe
Następny artykułJak zaktualizować BIOS?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here