Aby przegrać kasety VHS na DVD potrzeby jest magnetowid, komputer wyposażony w kartę TV lub wideo. Trzeba się również zaopatrzyć w złącze s-video oraz ściągnąć program VirtualDUB. S-video to złącze służące do odbioru sygnału wizyjnego.

Karta telewizyjna umożliwia rejestrację i odtwarzanie telewizji na komputerze, ponadto często umożliwia podłączenie magnetowidu oraz telewizora do komputera.

Program VirtualDUB służy do obórki i kompresji filmów w różnych formatach takich jak avi, mpeg czy DivX. VirtualDUB poza wspieraniem przegrywania VHS na DVD pomaga w wycinaniu i obróbce filmu, można nawet dodać własne efekty – na przykład rozmycie.

Po zainstalowaniu VirtualDub i zaopatrzeniu się w kartę telewizyjną oraz odpowiednie złącze można rozpocząć przegrywanie. Po zainstalowaniu programu VirtualDub, należy go uruchomić i z menu głównego wybrać „File” i następnie Capture AVI. W nowym oknie należy wybrać „File” i następnie „Set capture file”.

Konieczne jest wybranie z menu głównego opcji „divide” i określenie urządzenia przechwytującego czyli karty video lub TV. Program VirtualDub pozwala na wiele konfiguracji dotyczących przegrywania strumienia video i można dopasować ustawienia do swoich potrzeb. Po konfiguracji należy uruchomić przegrywanie i uzbroić się w cierpliwość. Czas trwania przenoszenia wynosi dokładnie tyle, ile trwa nagrany film na VHS.

Co macie utrwalone na kasetach VHS? Które z tych zapisów uważacie za szczególnie cenne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo robić w przypadku zalania laptopa?
Następny artykułJak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here