Konta bankowe Czy warto założyć konto dla dziecka?

Czy warto założyć konto dla dziecka?

-

Dziecko jako posiadacz konta ma pewne obowiązki; ich wypełnianie gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanych przez niego transakcji. Jeżeli do założonego konta dziecko otrzyma kartę debetową (bankomatową) upewnijmy się, że zna zasady jej obsługi. Ważne jest, aby nadany numer PIN zapamiętało, nie zapisywało w miejscu, do którego mogą mieć dostęp osoby postronne, nie podawało go nikomu.

Powinno rozpoznawać sieci bankomatów, żeby przypadkowymi wypłatami nie zwiększyć zbytnio kosztów obsługi konta. Transakcje internetowe są zabezpieczone przez bank jednorazowymi hasłami lub tokenami, ale zasady bezpiecznego logowania musi pilnować użytkownik. Zakupy w sieci są dla młodych ludzi czymś tak naturalnym jak wizyta w warzywniaku dla starszego pokolenia.

Nie powinniśmy się ich bać, bo często można za pośrednictwem Internetu kupić taniej, niż w tradycyjnych sklepach, ale nauczmy dziecko dokładnego sprawdzenia sprzedawcy.

Posiadanie konta nobilituje młodego człowieka do świata dorosłych. Rozsądne użytkowanie niesie za sobą same korzyści, uczy, ułatwia zarządzanie nawet niewielkimi funduszami – zasilenie konta dziecka może być zrealizowane przez jedno kliknięcie w systemie bankowości internetowej. Warto jedynie zadbać o bezpieczeństwo, przekazać dziecku całą dostępną wiedzę o posługiwaniu się rachunkiem i czuwając nad przebiegiem transakcji, uczyć dziecko samodzielności.

Czy Wasze dzieci posiadają konta bankowe? Uważacie, że dzieci powinny posiadać takie konta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Fotogramy – co to jest, jak zrobić?

Fotogram definiuje się jako obraz, który powstaje bez użycia aparatu fotograficznego. Do wykonania fotogramu wystarczy nam tylko papier fotograficzny.

Co grozi za niestawienie się w sądzie?

Za niestawiennictwo w sądzie grożą konsekwencje zależne od tego, czy jesteśmy stroną postępowania czy świadkiem.

Zobacz też

Zasady przyznawania zasiłku dla bezrobotnych

Osoby mające problem ze znalezieniem zatrudnienia mają możliwość zarejestrowania się w urzędzie pracy i uzyskania statusu bezrobotnego. Dzięki rejestracji osoba taka ma opłacane ubezpieczenie, ponadto w niektórych wypadkach przysługuje jej zasiłek dla bezrobotnych.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: