Tego typu usługi to nie tylko ułatwienie w zarządzaniu domowym budżetem. Dla wielu osób, które korzystają z tego typu usług, to przede wszystkim bezpieczeństwo. W zależności od osobistych preferencji możemy zmieniać ustawienia przesyłanych powiadomień. W konfiguracjach naszego konta bankowego w systemie bankowości internetowej możemy zmieniać do woli ustawienia.

Najbardziej popularnymi powiadomieniami przesyłanymi na nasze telefony komórkowe są informacje o otrzymanych przelewach przychodzących. W bankach, które udostępniają tego typu usługi możemy ustawić powyżej jakiej kwoty transakcji będą przesyłane SMSy. Możemy oczywiście pozostawić pole pustym, wówczas otrzymamy powiadomienia o każdej płatności przybyłej na nasze konto bankowe.

Wielu klientów banków w celach bezpieczeństwa wybiera również komunikaty o udanych oraz nieudanych próbach logowania na nasze konto bankowe przez internet. Dla osób, które jednak często korzystają z bankowości elektronicznej może oznaczać to zwiększenie kosztów użytkowanie usługi. Za każdą przesłaną wiadomość SMS bank nalicza prowizje, zgodnie z obowiązującą taryfą opłat i prowizji banku.

Klienci mają również możliwość otrzymywania powiadomień o zrealizowanych przelewach w bankowości internetowej czy zaksięgowanych płatnościach przy użyciu karty płatniczej. Jak już wspomniano wcześniej, wybór odpowiednich powiadomień zależy każdorazowo od preferencji danego klienta.

W zależności od wybranego banku różne mogą być również opłaty za powiadomienia SMSowe. Standardowo banki pobierają od 20 do 30 groszy za każdą przesłaną wiadomość SMSową. Zdarzają się również banki, które proponują opłatę abonamentową za wszystkie przesłane powiadomienia w danym miesiącu czy też za pakiet danej ilości wiadomości. Możemy otrzymać na przykład w cenie 3 złotych – 30 wiadomości. W przypadku, gdy w danym miesiącu ich nie wykorzystamy, nie przechodzą niestety one na kolejny miesiąc.

Dla jednych wygoda, dla innych bezpieczeństwo – to główne zalety powiadomień SMSowych, choć zdarzają się również i tacy klienci banków, którzy tego typu usługi po prostu nie potrzebują.

Korzystacie z powiadomień bankowych SMS? Ile wynosi opłata za tę usługę w Waszym banku? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here