Przede wszystkim pracować należy w skupieniu, ciszy i spokoju. Na stole laboratoryjnym (czy innym, przy którym wykonujemy dany produkt) nie mogą znajdować się żadne inne odczynniki ani przyrządy, naczynia niż te, które w danym momencie wykorzystujemy, sporządzając kosmetyk czy inny produkt.

Każdy odczynnik musi mieć etykietę ze swoją nazwą, numerem serii, datą ważności oraz nazwą producenta. Każdy odczynnik powinien mieć też swoje stałe miejsce, a nie być przekładany to tu, to tam. Dodatkowo, odczynniki, które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka powinny być przechowywane oddzielnie. Szczególnie niebezpieczne odczynniki powinny zostać oznaczone trupią czaszką.

Wykonując produkty z odczynnikami, substancjami, które są trujące, należy także oznaczyć je trupią czaszką. Warto prowadzić zeszyt, w którym będziemy zapisywać, kiedy i jaką ilość substancji użyliśmy do wykonania jakiegoś produktu.

W przypadku wykonywania produktów kosmetycznych w domu nie będziemy mieć do czynienia z niebezpiecznymi dla człowieka odczynnikami. Mimo to warto stosować się do powyższych zaleceń, nawet w przypadku wykorzystywania odczynników potencjalnie bezpiecznych.

Uwaga!

Zabrania się pipetowania jakichkolwiek cieczy ustami! Gdy zauważymy u siebie jakiekolwiek objawy zatrucia, należy natychmiast zgłosić się do lekarza!

Pracujecie z odczynnikami w domu? Zachowujecie podstawowe zasady bezpieczeństwa? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWinoterapia – zastosowanie, działanie
Następny artykułZabiegi falami radiowymi – efekty

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here