Żel do mycia twarzy trądzikowej

Skóra, która ma skłonności do przetłuszczania się, a zarazem do występowania wyprysków jest trudnym przeciwnikiem. Bywa mało odporna na stres i zmiany hormonalne, a także na zmiany powiązane z czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na jej odpowiednią pielęgnację. Dobrze jest zacząć od samego początku, czyli oczyszczania. Jaki żel do mycia twarzy trądzikowej wybrać i czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Żel do mycia twarzy trądzikowej – sposób na domowe oczyszczanie cery

Cera tłusta oraz mieszana charakteryzuje się widocznymi powiększonymi ujściami gruczołów łojowych w postaci rozszerzonych porów. Bezpośrednio wiąże się z tym również nadmierne wydzielanie sebum. Jest koloru szaro-żółtego, błyszcząca i lepka w dotyku. Czasami można zaobserwować pojedyncze wykwity w postaci grudek bądź krostek, przez co jest określana jako cera trądzikowa. Z uwagi na zróżnicowane potrzeby, cera problematyczna wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest prawidłowe oczyszczanie twarzy, które wpływa między innymi na właściwą produkcję łoju.

Żel do mycia twarzy trądzikowej powinien przede wszystkim zawierać odpowiednie składniki aktywne, które będą służyły odpowiedniemu typowi naskórka. Dobry produkt wykazuje działanie antybakteryjne, aby ograniczyć rozwój chorobotwórczych bakterii, które odpowiedzialne są za powstawanie nieestetycznych zmian skórnych. Wskazane jest również działanie oczyszczające oraz ściągające pory skóry. Nie może jednak działać zbyt odtłuszczająco ani antyseptycznie, ponieważ gruczoły łojowe odbierają to jako sygnał obronny i w efekcie następuje działanie odwrotne do zamierzonego, czyli nadmierna produkcja sebum.

Jak wybrać dobry żel do mycia twarzy trądzikowej?

Oczyszczanie twarzy żelem powinno dawać kilka efektów jednocześnie. Dobry preparat na trądzik powinien zawierać składniki wykazujące właściwości normalizujące. Dzięki zawartości ceramidów, wyciągu z łopianu, lawendy oraz kwasów AHA i BHA jesteśmy w stanie osiągnąć ten efekt. Działanie antybakteryjne daje z kolei wosk pszczeli, betulina, ekstrakt z rozmarynu czy zielonej herbaty. Kojący wpływ ma także olejek z rozmarynu, szałwii, ekstrakt z nagietka czy korzenia łopianu. Równie ważne jest działanie oczyszczające. Ten efekt daje ekstrakt z orzecha, skrzypu polnego, wierzby, krwawnika oraz kory dębu.

Nie jest do końca prawdą, że im więcej produkt do cery tłustej zawiera alkoholu, tym jego działanie jest lepsze. Wysokie stężenie tego składnika powoduje nadmierne podrażnienie skóry oraz pozbawia ją naturalnego płaszcza ochronnego. Żel do mycia twarzy trądzikowej nie powinien zawierać środków barwnikowych, substancji zapachowych ani konserwujących. Dobrym przykładem takiego preparatu jest też serum na przebarwienia Clearly Corrective™ Dark Spot Solution Kiehl’s, które stanowi świetne uzupełnienie rutyny pielęgnacyjnej. Świetnie wpływa na zwężenie porów i sprawia, że skóra staje się bardziej promienna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here