Idealne kremy pod makijaż letni

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym pamiętać, przyglądając się dostępnym produktom? Zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika!

Krem pod letni makijaż – co jest ważne?

Na rynku czeka na Ciebie bogaty wybór kremów i innych produktów kosmetycznych, które można stosować pod letni makijaż. Poszczególne artykuły różnią się między sobą m.in. marką czy ceną, ale również składem i zastosowaniem. Dla większości kobiet wybór kremu pod makijaż na rano lub na wieczór nie sprawia specjalnych trudności, kłopoty jednak zaczynają się podczas poszukiwań kremu pod letni makijaż. Oferta marki Avon została przygotowana w taki sposób, abyś bez trudu znalazła coś dla siebie – bez względu na to, czy interesuje Cię np. baza pod makijaż, czy podkład. Nie wskażemy konkretnego produktu dla każdej z nas, zamiast tego przedstawimy, czym się kierować, poszukując najlepszego kremu pod makijaż letni, i na co wtedy zwrócić uwagę.

Krem pod letni makijaż powinien:

  • nawilżać skórę i zapewniać pełne uczucie komfortu przez cały dzień,
  • nie powodować powstawania zaskórników,
  • wchłaniać się szybko i nie pozostawiać na skórze tłustego filmu,
  • współgrać z wybranym podkładem i utrzymywać makijaż w optymalnej for
  • mie przez odpowiednio długi czas.

Letni krem pod makijaż dla cery mieszanej

Krem do skóry mieszanej na lato powinien być pewnego rodzaju kompromisem między kremem dla skóry tłustej a kremem dla skóry suchej. Na takiej cerze dość często pojawiają się kłopoty związane z błyszczeniem i zaskórnikami. Dlatego też krem powinien być pełen składników nawilżających i normalizujących, co przyspieszy jego wchłanianie, a do tego zapobiegnie błyszczeniu się skóry i wypryskom skórnym. Delikatny krem nie tylko nawilży przesuszone partie twarzy, ale też ureguluje pracę gruczołów łojowych.

Letni krem pod makijaż dla cery trądzikowej

Jedną z największych trudności w perspektywie letniego kremu pod makijaż jest dobranie właściwego produktu dla cery trądzikowej i tłustej. Poszukując takiego kosmetyku, należy skupić się na tym, aby krem ograniczał wydzielanie sebum i jednocześnie nie zawierał składników komedogennych, jak np. olej kokosowy czy parafina. Mimo to nie powinnaś zapominać o nawilżeniu, które jest latem potrzebne nawet w przypadku tak wymagającej i przynajmniej w teorii dobrze nawilżonej skóry. W końcu przesuszenie skóry skutkuje pogorszeniem jej stanu oraz wystąpieniem podrażnień.

Letni krem pod makijaż dla cery suchej

Jak wskazuje samo określenie, skóra sucha w wybitny wręcz sposób potrzebuje głębokiego nawilżenia. Skóra sucha wykazuje niską aktywność gruczołów łojowych, przez co na jej powierzchni rzadko pojawiają się różnego rodzaju niedoskonałości. Z drugiej jednak strony do częstych problemów należą m.in. przesuszenie, zaczerwienienie czy nadmierne rogowacenie. Wysokiej jakości krem pod makijaż dla cery suchej powinien ją zarówno nawilżyć, jak i uelastycznić, a do tego uzupełnić poziom lipidów. Ponadto krem powinien działać przeciwświądowo i zabezpieczać skórę przed działaniem pozostałych czynników zewnętrznych.

Oprócz tego bardzo polecane na lato są kremy BB i kremy CC. Produkty tego typu mają za zadanie nie tylko nawilżyć Twoją skórę, ale także pokryć wszelkie niedoskonałości skóry. Dzięki ich stosowaniu Twoja cera nie będzie zbytnio obciążona i jednocześnie będzie prezentowała się świetliście przez cały dzień. Musisz pamiętać, że choć lato to bardzo przyjemna pora roku, to pod wieloma względami stanowi spore obciążenie dla Twojej cery. Dlatego w tym wyjątkowym czasie powinnaś wdrożyć szczególne środki ostrożności i stosownie do okoliczności zadbać o swoją skórę twarzy. Cały zasób odpowiednich produktów znajdziesz w ofercie Avon. Warto dodać, że dostępne są tu artykuły renomowanych producentów, które możesz nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie czekaj dłużej i już teraz znajdź krem pod letni makijaż dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here