Żywienie szczeniąt

Odpowiedź na pytanie jak karmić psa, wydaje się prosta, ale czy na pewno? Dziś świadomość na temat żywienia zwierząt jest dużo większa niż dekadę temu. Dziś nie wystarczą resztki ze stołu, czy co gorsza kości. Skończyły się też czasy, kiedy trzeba było dla psa gotować samodzielnie, obliczać stosunek białka do węglowodanów, zastanawiać się jakie warzywa dodać i czy całość polać olejem. Zatem jak karmić psa? Na ratunek wszystkim wielbicielom czworonogów wychodzą producenci karmy dla psów, którzy doskonale wiedzą jak karmić psa.

Jaka karma dla psa?

Sucha karma dla psa zdaje się być najlepszym rozwiązaniem i to wcale nie dlatego, że sposób jej podania jest prosty i szybki. Dobrej jakości sucha karma dla psa, zawiera wszystkie niezbędne składniki. Taki posiłek jest dla psa pełnowartościowy. Sucha karma dla psa może występować w wielu smakach. Oznacza to, że będzie zawierał białko różnego źródła np., kurczaka, kaczkę, wołowinę czy rybę. Na rynku można znaleźć również bardziej wyszukane smaki, jak sucha karma dla psa z bizona. wysokiej jakości sucha karma dla psa zawiera wszystkie niezbędne witaminy, tłuszcze. Każda karma może tez mieć inną kaloryczność, którą należy dobrać indywidualnie do potrzeb psa. Psi senior ma inne potrzeby niż szczeniak. Wiesz już jak karmić psa, a jak karmić szczeniaka?

Jak karmić szczeniaka?

Szczenięta poznają świat, bawią się z rodzeństwem i mamą, a później ruszają w przygodę z nowym opiekunem. Jednym słowem cały czas są na wysokich obrotach, potrzebują więc wysokokalorycznej karmy. Sucha karma dla szczeniąt jest bardziej kaloryczna, ma też większą zawartość wapnia, który jest niezbędny podczas szybkiego wzrostu młodego psa. Ważne zatem aby sucha karma dla psa była odpowiednio dobrana do jego wieku.

Jak prawidłowo karmić psa?

Sucha karma dla psa to wygodna i szybka forma podania posiłku. Sucha karma jest zbilansowana, bogata we wszystkie niezbędne mikro i makroelementy. Karma występuje w różnych wariantach kaloryczności. Sucha karma dla psa jest dostępna w różnych smakach. Producent każdej karmy na opakowaniu prezentuje tabelę, z której wynika ile gram karmy na dobę powinien dostać pies wg jego wagi. Szczenięta powinny dostawać karmę dostosowaną do swojego wieku i potrzeb.

Już nie musisz się martwić jak karmić szczeniaka, aby rozwijał się zdrowo i prawidłowo przybierał na wadze, bo specjaliści zrobili to za Ciebie. Zamiast spędzać godziny w kuchni szykując pokarm dla swojego psiego przyjaciela, możesz pójść z nim na spacer do parku i rzucać mu piłkę. Pamiętaj, że prawidłowo dobrana dieta przekłada się na zdrowie i ogólną kondycję psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here