Makijaż Makijaż w stylu lat 50.

Makijaż w stylu lat 50.

-

Pierwszym krokiem, żeby umalować się w stylu lat 50. jest przygotowanie cery. Bardzo ważne jest, żeby była idealnie gładka, ponieważ przy mocno zaznaczonych, czerwonych ustach każde niedociągnięcie może być widoczne.

Najlepiej skórę przemyć mleczkiem, nałożyć bazę pod podkład, potem podkład i dopiero puder. W ten sposób można mieć pewność, że każda niedoskonałość zostanie zatuszowana.

Następnie, czas przystąpić do malowania oczu. Jasny, perłowy cień rozprowadza się po górnej powiece. Dzięki teku oko wyda się większe. Na załamanie linii powieki aplikuje się szary kolor. Na same końce linii, przy zewnętrznej części kącika oka, zaznacza się ciemnym popielatym odcieniem koniec linii. Następnie maluje się na niej czarnym eye-linerem kreskę, mniej więcej od połowy szerokości powieki do końca, lekko zawijając ją do góry.

Brwi trzeba przeczesać lekko, modelując je. Kolejnym krokiem jest wytuszowanie rzęs. Najlepiej zrobić to czarną maskarą, kilkakrotnie przeciągając ją po rzęsach.
Na większe wyjście można też doczepić sztuczne rzęsy, aby efekt kuszącego spojrzenia był jeszcze bardziej widoczny. Najlepiej pojedyncze kępki przypinać delikatnie na powiece, pomiędzy naturalne rzęsy.

Po oku, czas na usta. Są one głównym elementem makijażu. Do ich podkreślenia potrzebna jest konturówka, i w zależności od preferencji, czerwona, matowa pomadka lub błyszczyk. Konturówką zaznacza się kształt ust, następnie wypełnia się go odpowiednim kolorem. Można również nieco ciemniejszy kolor położyć na środek warg. Sprawi to, że będą one wyglądały ciekawiej.

Tym sposobem makijaż jest gotowy. Pamiętać trzeba, że jest to make up, który przykuwa uwagę, więc lepiej zrezygnować ze strojnej biżuterii. Wystarczą duże kolczyki lub naszyjnik w stylu vintage. Taki wizaż szczególnie ładnie będzie współgrał z wieczorową suknią.

Dlaczego chcecie naśladować styl lat 50? Co w tym makijażu podoba się Wam najbardziej?

Elżbieta Matwiejczyk

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak być dobrą macochą?

Rola mamy jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu kobiety. Matkę może zrozumieć tak naprawdę druga matka. Nie do opisania są trudy wychowania, bycie w ciągłej gotowości. Jeszcze bardziej skomplikowana wydaje się być rola macochy. Miłość do ukochanego mężczyzny łączy się wtedy nieodzownie z uczestniczeniem w życiu jego własnych dzieci. Jakie zadania ma spełniać macocha? Czy ma być drugą mamą?

Jak opublikować pracę magisterską?

Przygotowywanie pracy magisterskiej to wykonanie ogromnego wysiłku, którego owocem jest powstanie książki na określony temat. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy nie próbować opublikować całej pracy lub przynajmniej jej fragmentów.

Zobacz też

Afirmacja – co to, co daje, przykłady

Afirmacjami nazywamy w psychologii zdania, jakie wpływają na poziom ludzkiej samoakceptacji. W terapii afirmatywnej wykorzystuje się zazwyczaj mechanizmy autosugestii, a także medytacji. Działania te mają na celu wzmocnienie poczucia akceptacji swojej osoby.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: