Romanse biurowe. Hasło „zdrada w pracy” niemal każdemu kojarzy się przede wszystkim z biurowym romansem. Od razu widzimy w wyobraźni szefa, którego kontakty z atrakcyjną sekretarką nie kończą się tylko na płaszczyźnie służbowej, ale sięgają znacznie dalej. Jest to oczywiście pewien stereotyp, ale romanse w pracy zdarzają się dość często i to pomimo tego, że niejednokrotnie są one bardzo źle widziane. Duże firmy, zwłaszcza działające w branży finansowej, rzadko tolerują intymne kontakty między pracownikami, postrzegając je jako potencjalne ryzyko nadużyć. Wykrycie takiego romansu często może się zatem wiązać z przykrymi konsekwencjami, włącznie ze zwolnieniem z pracy.

Imprezy integracyjne. Z drugiej strony w wielu firmach praktykuje się zwyczaj imprez integracyjnych, które odbywają się zwykle bez osób towarzyszących i często wiążą się z wyjazdami. Atrakcje przewidziane w programie polegają nie tylko na ekscytujących grach zespołowych, ale także na dostępie do sporej ilości alkoholu. Niestety są to okoliczności bardzo sprzyjające zdradzie. Coraz więcej osób nie potrafi kontrolować swojego zachowania na podobnych imprezach i po prostu ulega pokusie.

Wyjazdy służbowe. Oczywiście należy mieć świadomość, że praca, która wiąże się z dużą częstotliwością wyjazdów służbowych, sprzyja również zdradzie. Skrajną sytuacją jest tu bardzo długa rozłąka, kiedy partner wyjeżdża z kraju na wiele miesięcy. Niestety kontakt telefoniczny czy internetowy nie zastąpi prawdziwej bliskości, stąd pojawia się naturalna potrzeba posiadania kogoś bliskiego, zwłaszcza w obcym środowisku.

Nocne dyżury. Zwiększone ryzyko zdrady w pracy istnieje także w przypadku zawodów, w których konieczne jest pełnienie nocnych dyżurów. Tu można zatem wspomnieć o osobach pracujących w służbie zdrowia. Oczywiście nocny dyżur to szczególnie męczący rodzaj pracy, ale z drugiej strony noc to pora, która kojarzy się ze snem, relaksem i seksem.

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Na szczęście nie zawsze powiedzenie, że to okazja czyni złodzieja, się sprawdza. Ryzyko zdrady wiąże się przede wszystkim z głęboko zaburzonymi relacjami w samym związku. Jeżeli pomiędzy partnerami istnieje prawdziwa miłość, wzajemne oddanie i szczerość niebezpieczeństwo zdrady zostaje zminimalizowane, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy.

Czy byliście kiedyś świadkiem romansu w pracy? Jak zakończyła się ta historia? Opowiedzcie nam o tym!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się dotrzeć w małżeństwie?
Następny artykułKryzys po 7 latach małżeństwa – mit czy prawda?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here