Jeżeli używamy telefonów z dotykowym wyświetlaczem bez dodatkowej klawiatury, niektóre rzeczy jest nam dodatkowo trudno wpisać, szczególnie jeśli chodzi o długie, skomplikowane linki, prowadzące do odnośników w sieci. Również w takiej sytuacji przydatne staje się użycie fotokodu.

Fotokod to obrazki, które zawierają informację zakodowaną na czarno-białych punktach naniesionych na cały obrazek o wymiarach kwadratu. Najbardziej znanym sposobem kodowania informacji zawartych w fotokodach jest system QR. Odczyt obrazków jest możliwy za pomocą kamery naszego telefonu komórkowego oraz zainstalowanej w telefonie aplikacji.

fotokod

Przykład fotokodu wykorzystywanego do kontroli biletów kolejowych spółki PKP Intercity, zakupionych przez Internet. Zdjęcie: M. Łabuś

Fotokody umożliwiają szybkie przekazywanie dowolnej informacji na wiele sposobów. Operatorzy drukują fotokody również na naszych rachunkach, a pierwsze banki umożliwiają już płacenie faktur poprzez zeskanowanie fotokodu bez konieczności wprowadzania danych do przelewu.

Zakodowany obrazek coraz częściej znajdujemy w Internecie, prasie a nawet na reklamach. W ten sposób również reklamodawcy mogą w prosty sposób dotrzeć do potencjalnego klienta.

Czy korzystaliście kiedyś z fotokodu? Kiedy najbardziej się przydał? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować przyjęcie niespodziankę?
Następny artykułJak zorganizować imprezę w stylu hippie?

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here