Mobile Aplikacja Facebook - jak obsługiwać?

Aplikacja Facebook – jak obsługiwać?

-

Nowoczesne telefony udostępniają dodatkowo możliwość pracy aplikacji w trybie online, a więc nasz telefon sam sprawdzi, czy nie otrzymaliśmy nowej wiadomości lub powiadomienia. Możemy jednak ustawić aplikację także w trybie offline, tak, aby nie łączyła się z Internetem.

Poniżej krótki opis działania aplikacji mobilnego Facebooka.

Po wprowadzeniu odpowiedniego loginu oraz hasła otrzymamy dostęp do naszego konta.

FB 1

Jeżeli otrzymaliśmy nowe wiadomości, w górnej części aplikacji zobaczymy ich liczbę. Znajdziemy tam również informację o nowych znajomych, którzy znaleźli nas na portalu. W polu Aktualności przeczytamy wszystkie bieżące wpisy na tablicach naszych znajomych, zaś w polu Wydarzenia sprawdzimy zaproszenia do wzięcia udziału w imprezach i innych atrakcjach, przesłane nam przez naszych znajomych.

FB 2

W kolejnych kartach, widocznych po prawej stronie, przejdziemy do własnego profilu oraz – kolejno – szukamy znajomych, dodajemy zdjęcie/film lub edytujemy naszą galerię zdjęć oraz uzyskujemy dostęp do skrzynki odebranych wiadomości.

Karta z naszym imieniem umożliwi nam przeczytanie postów dostępnych na naszej tablicy oraz dodawanie nowych. Karta „Znajomi” umożliwi szybkie odszukanie znajomego wraz z możliwością wysłania mu wiadomości, przejrzenia zdjęć lub umieszczenia wpisu na jego tablicy.

W zależności od posiadanego modelu telefonu, karty te mogą być dostępne w różnych miejscach na wyświetlaczu.

Podobne aplikacje mobilne znaleźć można dla serwisów takich jak: Nasza Klasa czy Twitter, a wybór odpowiedniego zależy od tego, z którego korzystamy najczęściej. Możemy również zainstalować kilka aplikacji różnych portali i mieć do nich dostęp na pulpicie naszego telefonu.

Czy korzystacie z Facebooka? Do czego służy Wam najczęściej? Dajcie znać w komentarzu.

Poprzedni artykułJak inwestować? – poradnik
Następny artykułInwestycje alternatywne
Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zioła poprawiające pamięć

Każdemu zdarza się o czymś zapomnieć - nawet o rzeczach oczywistych. Kiedy jednak łapiemy się na tym, że dość często nie potrafimy sobie czegoś przypomnieć, albo nie przyswajamy nowych informacj tak szybko, jak jeszcze niedawno, powinno to nas zastanowić. I zmobilizować do działania - bo pamięci można i należy pomagać. Sięgnijmy zatem po ziółka.

Uchylenie pozwolenia na budowę na wniosek strony

Decyzja administracyjna o pozwoleniu na budowę ma często wpływ na sąsiadujące nieruchomości i może naruszać nasze prawa do własności i korzystania z naszej działki. Poprzednio, przed nowelizacją procedura uzyskania na budowę wymagała zgody sąsiadów na powstanie w ich sąsiedztwie nowego budynku, mogli oni sprzeciwić się takiej budowie. Obecnie (po nowelizacji z 2009 roku) procedura uzyskania pozwolenia na budowę miała ulec uproszczeniu - przez to sąsiedzi nie są zawiadamiani wcześniej o planach budowy obok ich działki, a przez to mają ograniczone możliwości sprzeciwienia się temu. Jak można poradzić sobie z nieznośnym sąsiedztwem?

Zobacz też

Dżem marchewkowy – przepis

Marchewka tylko do zupy? Tym razem pomarańczowy korzeń spełnia rolę głównego składnika bardzo aromatycznego i oryginalnego przetworu.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: