Nowoczesne telefony udostępniają dodatkowo możliwość pracy aplikacji w trybie online, a więc nasz telefon sam sprawdzi, czy nie otrzymaliśmy nowej wiadomości lub powiadomienia. Możemy jednak ustawić aplikację także w trybie offline, tak, aby nie łączyła się z Internetem.

Poniżej krótki opis działania aplikacji mobilnego Facebooka.

Po wprowadzeniu odpowiedniego loginu oraz hasła otrzymamy dostęp do naszego konta.

FB 1

Jeżeli otrzymaliśmy nowe wiadomości, w górnej części aplikacji zobaczymy ich liczbę. Znajdziemy tam również informację o nowych znajomych, którzy znaleźli nas na portalu. W polu Aktualności przeczytamy wszystkie bieżące wpisy na tablicach naszych znajomych, zaś w polu Wydarzenia sprawdzimy zaproszenia do wzięcia udziału w imprezach i innych atrakcjach, przesłane nam przez naszych znajomych.

FB 2

W kolejnych kartach, widocznych po prawej stronie, przejdziemy do własnego profilu oraz – kolejno – szukamy znajomych, dodajemy zdjęcie/film lub edytujemy naszą galerię zdjęć oraz uzyskujemy dostęp do skrzynki odebranych wiadomości.

Karta z naszym imieniem umożliwi nam przeczytanie postów dostępnych na naszej tablicy oraz dodawanie nowych. Karta „Znajomi” umożliwi szybkie odszukanie znajomego wraz z możliwością wysłania mu wiadomości, przejrzenia zdjęć lub umieszczenia wpisu na jego tablicy.

W zależności od posiadanego modelu telefonu, karty te mogą być dostępne w różnych miejscach na wyświetlaczu.

Podobne aplikacje mobilne znaleźć można dla serwisów takich jak: Nasza Klasa czy Twitter, a wybór odpowiedniego zależy od tego, z którego korzystamy najczęściej. Możemy również zainstalować kilka aplikacji różnych portali i mieć do nich dostęp na pulpicie naszego telefonu.

Czy korzystacie z Facebooka? Do czego służy Wam najczęściej? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak inwestować? – poradnik
Następny artykułInwestycje alternatywne

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here