Obejmują zarówno zakup złota, cennych, kolekcjonewrskich przedmiotów, a również inwestycje chcociażby, w modny dziś przemysł winiarski. Można uznać, że inwestycje alternatywne to inwestycje w takie klasy aktywów, które są nisko skorelowanie z rynkami finansowymi.

Inwestycje w kruszce i kamienie

Inwestowanie w kruszce wydaje się na tyle korzystne, że opierają się one zawirowaniom rynkowym. Pomimo spadków, czy wahań cen kruszcu, złoto nadal pozostaje dobrą i ciekawą inwestycją dla przezornych inwestorów. Inwesrycja w złoto zabezpiecza przed skokami inflacji, co wydaje się korzystne szczególnie w dobie kryzysu. Przy dywersyfikacji portfela warto pomyśleć, aby 5-10% swoich aktywów zainwestować właśnie w złoto, co osłabi uderzenie ewentualnego spasku wartości akcji i pozwoli na zachowanie części oszczędności.

Podobnie „bezpieczną” inwestycją wydają się diamenty. Należy jednak pamiętać, żeby zacząć tego typu inwestycje, trzeba posiadać gotówkę, od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Zainteresowane osoby powinny również znać się na kamieniach szlachetnych, lub przed kupnem skorzystać z osług specjalistycznych rzeczoznawców.

Inwestycje w wino

Coraz częściej inwestorzy decydują się na inwestycje winiarskie. Można wybrać zarówno inwestycję w pojedyncze butelki wina, tu przyda się znajomość tematu lub konsultacja z doradcą, a również wykup i inwestycja w całe winiarnie.

Inwestycje w rynek winiarski rozwijają się również w Polsce. Rozwijaja się również rynek zakupu roczników en premieur, czyli nowych roczników wina, które w przyszłości mogą osiągnąć wysoką wartość (o 120%-150% ceny). Leżakujące w bezkach można nabyć do 30% taniej.

Inwestycje w sztukę

Inwestorzy od lat oblegają rynek handlu dziełami sztuki. W Polsce popularne jest szczególnie malarstwo okresu Młodej Polski. Popularne staje się również nabywanie dzieł sztuki współczesnej, które mogą przynieść wysokie zyski w perspektywie kilku lub kilkunastu lat. Warto jednak pamiętać, że inwestor, jak zostało to zaznaczone powyżej, powinien liczyć się z koniecznością czekania na zwrot inwestycji przez dłuższy okres czasu.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here