Zarówno jesienią jak i wczesną wiosną płaszcze, bez względu na ich fason oraz kolor, stanowią chyba podstawowy element kobiecej garderoby. Podobnie sytuacja wygląda zimą, kiedy lekkie i wygodne prochowce zastępowane są nieco grubszymi i cięższymi płaszczami ocieplanymi. I słusznie, ponieważ nie tylko są stylowe i wygodne, ale także chronią przed wiatrem, deszczem i śniegiem, które dokuczają nam w te pory roku chyba najbardziej.

Do najczęściej wybieranych przez Panie dodatków noszonych do płaszcza zaliczyć można różnego rodzaju szale, apaszki, chustki, paski, odpowiednio dobrane nakrycia głowy, rękawiczki oraz torebki. Warto pokrótce zapoznać się z każdym z tych elementów, aby w przyszłości bez problemu skomponować doskonały zestaw.

Do niemal każdego płaszcza pasują szale lub chustki. Powinny być one dobrane w zależności od tego w jakim stylu i z jakiego materiału jest on wykonany, czy jest przeznaczony do noszenia zimą czy jesienią oraz jakiego jest koloru. Zatem w zależności od pory roku dobieramy jego grubość oraz materiał, z którego powinien być wykonany. Zimą warto postawić więc na praktyczność i zdecydować się na grubszy, chroniący przed zimnem szal. Natomiast jesienią i wiosną, w zależności od temperatury, z powodzeniem można zamienić zimowe dodatki na luźniejsze, cieńsze i kolorowe apaszki lub chustki, luźno owijane wokół szyi.

Decydując się na szal warto od razu dobrać do niego odpowiednie nakrycie głowy, tak aby cały zestaw nie gryzł się ze sobą. Nie należy jednak popadać w zbytnią przesadę i komponować od razu idealnie zgranego pod względem koloru i materiału kompletu. Wystarczy aby jego poszczególne elementy były mniej więcej w tym samym stylu oraz w zbliżonych, lub też wyraźnie kontrastujących ze sobą kolorach. Podobnie sytuacja wygląda z rękawiczkami, jednak w tym przypadku mogą one zupełnie odbiegać stylem od całości, szczególnie jeśli decydujemy się na uniwersalne, stonowane kolorystycznie, wykonane ze skóry rękawiczki.

Jeżeli chodzi o paski, należy wziąć pod uwagę, że nie pasują one do wszystkich fasonów płaszcza. Te typowo kobiece i długie mogą, ale nie muszą, być uzupełnione delikatnym, uniwersalnym paskiem, natomiast do modnych, nowoczesnych płaszczyków, bez względu na ich długość, pasek pasuje niemal zawsze, trzeba jednak nieco dłużej zastanowić się nad tym, czy ma to być szeroki, dwurzędowy pas, czy też może tak modny obecnie pasek na gumce zapinany na haftki.

Natomiast wybór odpowiedniej torebki do płaszcza jest już nieco bardziej zależny od gustu jego właścicielki, choć i tutaj nie należy zapominać o odpowiednim skomponowaniu go z całością. Dobrze przy tym pamiętać, że wybierając płaszcz wykonany z delikatnego materiału lepiej zrezygnować z dużych, ciężkich, masywnych toreb, nie tylko dlatego, że będą wyglądały ona zbyt ciężko, ale również dlatego, że mogą zniszczyć i przetrzeć materiał na ramionach, tworząc brzydkie ślady.

Z jakich dodatków korzystacie nosząc płaszcz? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here