Moda Koszula dla mężczyzny

Koszula dla mężczyzny

-

O ile z wyborem garnituru panowie mają już coraz mniejszy problem, to nadal wielu trudności przysparza im dobranie do niego odpowiedniej koszuli i ewentualnie krawata, jeżeli wymaga tego sytuacja. Zatem jak dopasować do garnituru koszulę w taki sposób, aby wyglądać korzystnie, elegancko, a jednak czuć się swobodnie i dobrze?

Wybierając się na zakupy należy pamiętać, że nie można kupować osobno krawata i koszuli. Są to bowiem dwa połączone ze sobą elementy, które nie mogą wzajemnie się gryźć. Ponadto należy wziąć tutaj pod uwagę, że koszula, pod względem swojego kroju, faktury i koloru powinna być dopasowana do garnituru. Przede wszystkim należy jednak dopasować koszulę odpowiednio pod względem rozmiaru. Nie może być ona zbyt duża, aby nie wyglądać w niej jak w worku i aby nie gniotła się za bardzo z tego powodu, poza tym nie może też być za mała, ponieważ przy gwałtowniejszych ruchach nici mogą puścić w szwach. Dodatkowo rękawy będą za krótkie, a powinny delikatnie wystawać spod marynarki, na długości ok. 2 cm. Ważne jest również idealne dopasowanie kołnierzyka, który za ciasny zwyczajnie będzie gniótł i uniemożliwi zapięcie ostatniego guziczka, a za szeroki będzie wyglądał śmiesznie i zbyt swobodnie, szczególnie gdy mężczyzna spróbuje zawiązać krawat.

Kolejną ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać w czasie zakupu koszuli, jest wybieranie do garnituru wyłącznie takiej, która ma długi rękaw. Krótki rękaw jest w tym przypadku niedopuszczalny. Następnie dokonując już wyboru pośród właściwych rozmiarów, należy zwrócić uwagę na materiał. Najlepsze i najpraktyczniejsze są te wykonane z samej bawełny, bez żadnych domieszek. Sztuczne tkaniny powodują, że mężczyzna, który założy jeszcze marynarkę będzie się bardzo pocił, zostawiając na koszuli nieestetyczne plamy.

Przy wyborze odpowiedniej pod względem faktury koszuli istnieją pewne zasady, których nie należy łamać. Jeżeli garnitur jest w prążki lub inne zdobienia, koszula bezwzględnie musi być gładka, aby nie doprowadzić do wrażenia, że wszystko się ze wszystkim gryzie. Natomiast jeżeli garnitur uszyty jest z zupełnie gładkiego materiału, koszula wręcz powinna być prążkowana, jednak nigdy w poprzek, aby całość nie wyglądała mdło i bez wyrazu.

Natomiast jeżeli chodzi o jej kolor, wszystko zależy głównie od gustu i urody jej właściciela oraz od tego, do jakiego garnitury jest ona wybierana.

Lubicie chodzić w koszulach? Czy może bardziej traktujecie je jako „zło konieczne”, które trzeba założyć na siebie podczas co ważniejszych uroczystości?

Poprzedni artykułJak dobrać garnitur?
Następny artykułDobieranie krawata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlęcia?

Dziecko w ciągu jednego roku rozszerza swój repertuar żywieniowy od mleka mamy do niemal wszystkich dostępnych produktów. Kiedy wprowadzać nowe pokarmy i jak zachęcać dziecko do próbowania nowych rzeczy?

Co powinno umieć roczne dziecko?

W ciągu pierwszego roku życia u maluszka nastąpiło niesamowicie dużo przemian. Te dwanaście miesięcy były najbardziej dynamicznym rozwojem w trakcie trwania całego życia! Dziecko przeszło długą, choć wcale nie trwającą aż tyle czasu, drogę. Bezbronny noworodek rozwinął się w samodzielnie przemieszczającego się i aktywnie poznającego świat niemowlaka.

Zobacz też

Zapisywanie zdjęć w formacie RAW

RAW to cyfrowy negatyw. Zawiera największą liczbę informacji o naświetlonym obrazie. W odróżnieniu od jpeg jest on formatem bezstratnym. Ponadto oferuje znacznie większe pole do manipulacji w procesie postprodukcji. Jeśli tylko Wasz aparat umożliwia robienie zdjęć w formacie RAW, nie wahajcie się z niego korzystać. Gwarantuję, że jak rozsmakujecie się w obróbce plików RAW, nie wrócicie do jpeg.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: