Motoryzacja Kiedy warto odwiedzić serwis szyb samochodowych?

Kiedy warto odwiedzić serwis szyb samochodowych?

-

Pęknięta szybka to znak, że powinniśmy rozważyć jej wymianę. Największy problem pojawia się w momencie, gdy pęknięciu ulega szyba czołowa. Stłuczka, wypadek drogowy czy większy kamień wydostający się spod kół wyprzedzającego nas auta, to wszystko może sprawić, że szyba w naszym pojeździe nie wytrzyma i konieczna będzie jej wymiana. Dlaczego nie warto z nią zwlekać i co zrobić, by wymiana przeprowadzona była szybko i profesjonalnie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Czym grozi jazda z pękniętą szybą?

Nawet niewielkie pęknięcie na szybie jest groźne, bo w sprzyjających okolicznościach może spowodować prawdziwą tragedię. Pamiętajmy, że każda niewielka rysa i tak prędzej lub później powiększy się na tyle, że policja zatrzyma nasz dowód rejestracyjny, a my będziemy zmuszeni do wymiany. Po co więc zwlekać, skoro naprawę można przeprowadzić od ręki?

Szyba w każdym samochodzie pełni niezwykle ważną funkcję. Zapobiega dostawaniu się do środka wody, brudu i powietrza, które mocno utrudniałoby prowadzenie każdego pojazdu. Zbudowana jest w dość specyficzny sposób, uniemożliwiający jej rozsypanie się na drobny mak. Nawet podczas wypadków rzadko kiedy szyba wypada w całości. Aby działała, jak trzeba, musi jednak być w jednym kawałku. Wszelkie uszkodzenia w postaci pęknięć osłabiają jej wytrzymałość i mogą prowadzić do poważnych problemów.

Jak wygląda proces wymiany szyby w samochodzie osobowym?

Wymiana szyb w samochodach odbywa się w specjalnych serwisach takich jak https://hanesco.pl/. Używa się w nich dedykowanych do konkretnego modelu szyb, które zapewniają idealne dopasowanie i bardzo dużą wytrzymałość. Montaż jest prosty i polega na wklejeniu nowej szyby w miejsce starej. Cała praca nie trwa zbyt długo, dlatego po około 60 minutach możemy odebrać samochód z warsztatu i normalnie go użytkować.

W celu zapewnienia większej stabilności szyba zaklejana jest taśmą, którą można usunąć następnego dnia po montażu. Wymiana jest wiec szybka i wcale nie taka droga. Nie warto więc zwlekać z nią do czasu, gdy stracimy dowód rejestracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wegańskie naleśniki – przepis

Tradycyjne naleśniki opierają się na mące, mleku, wodzie i jajkach. Mleko krowie łatwo jest zastąpić roślinnym (sojowym, owsianym lub innym).

Jak zrobić oczka lewe na drutach?

Można powiedzieć, iż oczko lewe oraz prawe są dwiema różnymi stronami jednego splotu, przy czym lewe oczko wygląda jak drabinka (poprzeczna), zaś prawe jak serce czy fragment kłosa. Poniżej instrukcja, jak zrobić lewe oczko!

Zobacz też

Studia doktoranckie – czy warto?

Decyzja o podjęciu doktoratu należy do jednych z najważniejszych decyzji. Wynika to z faktu, że konsekwencją tego naukowego wyzwania jest poświęcenie kliku lat na prowadzenie intensywnej pracy badawczej. Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie należy do łatwych, ponieważ jest ona uzależniona od różnych czynników: zawodowych i osobistych.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: