Motoryzacja Kiedy warto odwiedzić serwis szyb samochodowych?

Kiedy warto odwiedzić serwis szyb samochodowych?

-

Pęknięta szybka to znak, że powinniśmy rozważyć jej wymianę. Największy problem pojawia się w momencie, gdy pęknięciu ulega szyba czołowa. Stłuczka, wypadek drogowy czy większy kamień wydostający się spod kół wyprzedzającego nas auta, to wszystko może sprawić, że szyba w naszym pojeździe nie wytrzyma i konieczna będzie jej wymiana. Dlaczego nie warto z nią zwlekać i co zrobić, by wymiana przeprowadzona była szybko i profesjonalnie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Czym grozi jazda z pękniętą szybą?

Nawet niewielkie pęknięcie na szybie jest groźne, bo w sprzyjających okolicznościach może spowodować prawdziwą tragedię. Pamiętajmy, że każda niewielka rysa i tak prędzej lub później powiększy się na tyle, że policja zatrzyma nasz dowód rejestracyjny, a my będziemy zmuszeni do wymiany. Po co więc zwlekać, skoro naprawę można przeprowadzić od ręki?

Szyba w każdym samochodzie pełni niezwykle ważną funkcję. Zapobiega dostawaniu się do środka wody, brudu i powietrza, które mocno utrudniałoby prowadzenie każdego pojazdu. Zbudowana jest w dość specyficzny sposób, uniemożliwiający jej rozsypanie się na drobny mak. Nawet podczas wypadków rzadko kiedy szyba wypada w całości. Aby działała, jak trzeba, musi jednak być w jednym kawałku. Wszelkie uszkodzenia w postaci pęknięć osłabiają jej wytrzymałość i mogą prowadzić do poważnych problemów.

Jak wygląda proces wymiany szyby w samochodzie osobowym?

Wymiana szyb w samochodach odbywa się w specjalnych serwisach takich jak https://hanesco.pl/. Używa się w nich dedykowanych do konkretnego modelu szyb, które zapewniają idealne dopasowanie i bardzo dużą wytrzymałość. Montaż jest prosty i polega na wklejeniu nowej szyby w miejsce starej. Cała praca nie trwa zbyt długo, dlatego po około 60 minutach możemy odebrać samochód z warsztatu i normalnie go użytkować.

W celu zapewnienia większej stabilności szyba zaklejana jest taśmą, którą można usunąć następnego dnia po montażu. Wymiana jest wiec szybka i wcale nie taka droga. Nie warto więc zwlekać z nią do czasu, gdy stracimy dowód rejestracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zawieszka ze szkła weneckiego – jak zrobić?

Szklane koraliki typu millefiori są niezwykle uroczym elementem do tworzenia małych dzieł. Każda biżuteria stworzona z takich paciorków będzie z pewnością śliczna i bardzo dziewczęca. Millefiori znaczy „tysiące kwiatów”, co w pełni oddaje jego wygląd. Paciorek przypomina kawałek ukwieconej łąki zaklęty w szklanym serduszku. Zatopione w nim czerwone kwiaty doskonale ocieplają chłodny błękit koralika.

Umowa cesji – wzór

Umowę przelewu wierzytelności regulują przepisy art....

Zobacz też

Czy pracownik może odmówić badań kontrolnych?

Zgodnie z przepisami prawa pracy przeprowadzenie badań lekarskich jest koniecznym warunkiem dopuszczenia pracownika do wykonywania pracy. Czy zatem pracownik może odmówić poddania się takim badaniom?

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: