Paznokcie Panterka na paznokciach - jak zrobić?

Panterka na paznokciach – jak zrobić?

-

Ogólne zasady malowania paznokci:

Pamiętać należy, iż paznokcie malujemy zawsze wzdłuż, a nie wszerz paznokcia. Warstwę lakieru kładziemy tylko wtedy gdy bardzo dobrze wyschnie podkład.

Jeżeli paznokcie są krótkie, a dłonie szerokie należy unikać jaskrawych kolorów lakierów. Wówczas wskazane są beże, róże lub perłowe odcienie bieli. Świetny efekt wydłużenia płytki paznokcia daje frencz manicure. Kobiety o szczupłych palcach mogą malować paznokcie na jaskrawe lub nawet ciemne kolory.

Paznokcie nie powinny wystawać poza jeden centymetr za opuszek placów.

Paznokcie w panterkę możemy wykonać w każdym kolorze jednak najbardziej polecane są beże oraz brązy.

Co należy przygotować do wykonania paznokci w panterkę:

Lakier do francuskiego manicure
Lakier w kolorze złota lub delikatnego brązu
Lakier brązowy lub czarny, nie opalizujący

Etapy wykonania panterki na paznokciach:

1. Wykonujemy francuski manicure.
2. Na wyschnięte paznokcie malujemy kropeczki, powinny być one nie za duże i nie za małe.
3. Przystępujemy do robienia konturów plamek. Do tego celu używamy cienkiego pędzelka zwanego linerem. Kontury wykonujemy delikatnymi ruchami. Można zaokrąglać brzegi plamek lub nakładać lakier punktowo.
4. Na końcu pokrywamy paznokcie lakierem bezbarwnym.
Możemy wykonać panterkę w różnych kolorach np. cętki turkusowe lub złote a czarne obwódki. Bardziej cierpliwi mogą wykorzystać swe doświadczenia z panterką przy robieniu frencha i cętkami pokryć brzegi paznokcia a pozostałą część płytki pozostawić bezbarwną.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co na ściany w kuchni?

Kuchnia jest miejscem, gdzie panują specyficzne warunki – zmieniająca się podczas gotowania temperatura, narażenie na kontakt z wodą czy ryzyko zabrudzeń decydują o tym, iż w pomieszczeniu tym należy zastosować praktyczne pokrycie ścian. Szczególnie narażone na zniszczenie są miejsca nad blatem roboczym, umywalką i kuchenką lub też płytą grzewczą. Jaki materiał nadaje się więc na ścianę w kuchni? Wbrew pozorom, oprócz od razu nasuwających się na myśl kafli, mamy też inne ciekawe możliwości, które sprawdzą się zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym.

Kurs rozwoju osobistego – jaki wybrać?

Coraz więcej osób czuje potrzebę zrobienia czegoś nie tylko dla swojego ciała, ale również ducha. Są to szkolenia rozwoju osobistego, których celem jest poprawienie czy wzmocnienie swojego, szeroko rozumianego potencjału.

Zobacz też

Obliczanie wartości teoretycznej kontraktu terminowego

Teoretyczna wartość kontraktu tzw. fair value jest teoretyczną wyceną wartości kontraktu. W jaki sposób prawidłowo wycenić tę wartość i z jakich elementów się składa końcowa teoretyczna wartość? Najpierw należy wyjaśnić, że wartość teoretyczna kontraktu to nie to samo co wartość instrumentu o który jest oparty.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: