Paznokcie Jak dobrze obciąć paznokcie?

Jak dobrze obciąć paznokcie?

-

Za pomocą obcinania, oraz piłowania paznokci możemy nadać im pożądany kształt, a przy tym wysmuklić dłoń, nadać jej bardziej estetyczny wygląd.

Kilka rad stylistki:


Fot.:Marta Pardyak


1. Krótkie palce – paznokcie obcinamy tak, aby wydłużyć dłoń, staramy się nadać paznokciom jak najbardziej podłużny kształt.
2. Szeroka płytka paznokcia – górny brzeg paznokcia obcinamy tak, aby go zaokrąglić, lakier nakładamy tak, aby emalia dochodziła nie do samych skórek, co optycznie wydłuży paznokcie.
3. Paznokcie o małej płytce – wolny brzeg paznokcia nie może być dłuższy od płytki, co w swojej praktyce niejednokrotnie obserwowałam. Staramy się wyrównać proporcję wolnego brzegu z resztą paznokcia, jeśli to niemożliwe staramy się nadać paznokciom bardziej kwadratowy kształt.
4. Paznokcie u stóp – obcinamy je na prosto, aby nie doprowadzić do wrastania paznokci

Jaki kształt nadajecie swoim paznokciom? Wolicie nosić krótki czy długie? Podzielcie się opiniami.

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co powinna zawierać umowa najmu mieszkania? Opis i przykłady!

Umowa najmu zostaje zawarta pomiędzy wynajmującym a najemcą. W ramach zawartej umowy najmu wynajmujący zobowiązuje się do oddania najemcy rzeczy do używania.

Jak wybrać aparat fotograficzny?

Mogłoby się wydawać, że to proste pytanie. Wybór aparatu cyfrowego wcale nie jest jednak łatwą sprawą. Znam to z doświadczenia. Po pierwsze, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie nam służył ten aparat.

Zobacz też

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Województwo dolnośląskie łączy na swoim terenie piękną przyrodę Sudetów i kotlin z historycznymi, wielokulturowymi miastami. Nie brakuje tu również cenionych uzdrowisk, które są idealnym miejscem do wypoczynku i aktywnej turystyki.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: