Za pomocą obcinania, oraz piłowania paznokci możemy nadać im pożądany kształt, a przy tym wysmuklić dłoń, nadać jej bardziej estetyczny wygląd.

Kilka rad stylistki:


Fot.:Marta Pardyak

1. Krótkie palce – paznokcie obcinamy tak, aby wydłużyć dłoń, staramy się nadać paznokciom jak najbardziej podłużny kształt.
2. Szeroka płytka paznokcia – górny brzeg paznokcia obcinamy tak, aby go zaokrąglić, lakier nakładamy tak, aby emalia dochodziła nie do samych skórek, co optycznie wydłuży paznokcie.
3. Paznokcie o małej płytce – wolny brzeg paznokcia nie może być dłuższy od płytki, co w swojej praktyce niejednokrotnie obserwowałam. Staramy się wyrównać proporcję wolnego brzegu z resztą paznokcia, jeśli to niemożliwe staramy się nadać paznokciom bardziej kwadratowy kształt.
4. Paznokcie u stóp – obcinamy je na prosto, aby nie doprowadzić do wrastania paznokci

Jaki kształt nadajecie swoim paznokciom? Wolicie nosić krótki czy długie? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie cążki do paznokci wybrać?
Następny artykułMakijaż fantazyjny – krok po kroku

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here