Do wykonania makijażu fantazyjnego warto mieć kosmetyki przeznaczone do charakteryzacji, takie jak np. farby do bodypaintingu czy przedmioty przystosowane do przyklejania na nasze ciało (specjalne nalepki, kryształki itp.). Ale wcale nie jest powiedziane, że bez specjalistycznych akcesoriów zrobienie takiego makijażu nie jest możliwe. Przy odrobinie kreatywności możemy wyczarować taki make up z tego, co mamy. Zachęcam do zabawy i próbowania różnych możliwości.

A oto kilka podpowiedzi, które mogą być przydatne przy wykonaniu takiego makijażu:

 • Krok pierwszy

  Choć to nie reguła, makijaż fantazyjny zazwyczaj jest bardzo kolorowy. Jeśli posiadamy farby do ciała, warto ich użyć. Możemy pomalować nimi całą twarz, albo tylko fragmenty. Pomocne tutaj będą lateksowe gąbeczki i pędzle. Za ich pomocą wyczarujemy na twarzy wszystko, co tylko chcemy.

 • Krok drugi

  Jeśli farb nie posiadamy możemy użyć zwykłych cieni. Ciekawy efekt daje narysowanie jakiegoś kształtu kredką do powiek, np. skrzydła motyla, a następnie wypełnienie go cieniem. Możemy też używać cieni na mokro, aby miały intensywniejszy kolor.

 • Krok trzeci

  Bardzo efektownie wyglądają brokaty. Ich także możemy użyć jako wypełnienie wcześniej narysowanego kształtu. Albo wręcz odwrotnie. Możemy rysować nimi kontur, a wypełnienie zrobić cieniami do powiek.

 • Krok czwarty

  Za pomocą kleju do sztucznych rzęs możemy przyklejać do twarzy różne rzeczy. Od kryształków, które można zakupić w sklepie kosmetycznym, poprzez koraliki, cekiny, piórka. Piórek możemy użyć także zamiast sztucznych rzęs. Wystarczy podzielić takie piórko wzdłuż stosiny i powstałą w ten sposób „rzęsę” przykleić na powiekę.

 • Krok piąty

  Do malowania twarzy możemy użyć eyelinera, zwłaszcza, że jest dostępny w różnych intensywnych kolorach.

 • Krok szósty

  Pamiętajmy także o tym, że makijaż fantazyjny nie musi być symetryczny i może wychodzić poza obręb twarzy (na dekolt lub włosy).

 • A co dla Was oznacza fantazyjny makijaż? Podzielcie się pomysłami! 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrze obciąć paznokcie?
Następny artykułSałatka ze szparagami – przepis

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here