Makijaż Makijaż fantazyjny - krok po kroku

Makijaż fantazyjny – krok po kroku

-

Do wykonania makijażu fantazyjnego warto mieć kosmetyki przeznaczone do charakteryzacji, takie jak np. farby do bodypaintingu czy przedmioty przystosowane do przyklejania na nasze ciało (specjalne nalepki, kryształki itp.). Ale wcale nie jest powiedziane, że bez specjalistycznych akcesoriów zrobienie takiego makijażu nie jest możliwe. Przy odrobinie kreatywności możemy wyczarować taki make up z tego, co mamy. Zachęcam do zabawy i próbowania różnych możliwości.

A oto kilka podpowiedzi, które mogą być przydatne przy wykonaniu takiego makijażu:

 • Krok pierwszy

  Choć to nie reguła, makijaż fantazyjny zazwyczaj jest bardzo kolorowy. Jeśli posiadamy farby do ciała, warto ich użyć. Możemy pomalować nimi całą twarz, albo tylko fragmenty. Pomocne tutaj będą lateksowe gąbeczki i pędzle. Za ich pomocą wyczarujemy na twarzy wszystko, co tylko chcemy.

 • Krok drugi

  Jeśli farb nie posiadamy możemy użyć zwykłych cieni. Ciekawy efekt daje narysowanie jakiegoś kształtu kredką do powiek, np. skrzydła motyla, a następnie wypełnienie go cieniem. Możemy też używać cieni na mokro, aby miały intensywniejszy kolor.

 • Krok trzeci

  Bardzo efektownie wyglądają brokaty. Ich także możemy użyć jako wypełnienie wcześniej narysowanego kształtu. Albo wręcz odwrotnie. Możemy rysować nimi kontur, a wypełnienie zrobić cieniami do powiek.

 • Krok czwarty

  Za pomocą kleju do sztucznych rzęs możemy przyklejać do twarzy różne rzeczy. Od kryształków, które można zakupić w sklepie kosmetycznym, poprzez koraliki, cekiny, piórka. Piórek możemy użyć także zamiast sztucznych rzęs. Wystarczy podzielić takie piórko wzdłuż stosiny i powstałą w ten sposób „rzęsę” przykleić na powiekę.

 • Krok piąty

  Do malowania twarzy możemy użyć eyelinera, zwłaszcza, że jest dostępny w różnych intensywnych kolorach.

 • Krok szósty

  Pamiętajmy także o tym, że makijaż fantazyjny nie musi być symetryczny i może wychodzić poza obręb twarzy (na dekolt lub włosy).

 • A co dla Was oznacza fantazyjny makijaż? Podzielcie się pomysłami! 🙂

Barbara Habieda

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przyprawić golonkę (do pieczenia, gotowaną)?

Podobno golonka to przysmak, w którym można się zakochać. Jeśli ma się to okazać prawdą, na pewno golonka ta musi być dobrze przyrządzona. Oznacza to również – dobrze doprawiona.

Jak napisać reklamację do banku?

Pomimo że możemy i powinniśmy domagać się respektowania naszych praw, często problemy z reklamacją są bardzo duże. Czasami bywa to do tego stopnia absurdalne, że aż zabawne. Rozpatrywanie reklamacji wynika z szeroko pojętej dobrej woli instytucji. Problemy mogą zacząć się od tego jak ją napisać, aż do terminu rozpatrywania reklamacji, od dwóch tygodni przez miesiąc do trzystu sześćdziesięciu dni. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dawno zakazał pobierania opłat za złożenie reklamacji, mimo to taka opłata może się pojawić pod inna nazwą.

Zobacz też

Skrypty do GTA SA – jak pobierać?

Skrypty do GTA SA MP znajdują się przykładowo na stronie http://gtaonline.pl/. Wystarczy najpierw zarejestrować swoje konto, zaś gdy to zrobimy, wchodzimy na stronę główną i się logujemy.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: