Paznokcie Jakie cążki do paznokci wybrać?

Jakie cążki do paznokci wybrać?

-

Cążki to podstawowe narzędzie pracy stylistek paznokci. Musimy zróżnicować dwa rodzaje cążek – do paznokci i do skórek. W niniejszym temacie zajmiemy się cążkami do paznokci.

Idealne cążki do paznokci powinny charakteryzować:

Ciężkie, masywnymi ramionami

Ostrze, w odróżnieniu cążek do paznokci, nie ma być ostre jak brzytwa z tego względu, że przy problematycznym pedicurze cążki mogą ulec deformacji, tracąc właściwości tnące.

Dobrej jakości cążki do paznokci są wykonane ze stali szlachetnej, nie wymagają znacznego ostrzenia.

Ramiona cążek powinny być długie, ponieważ one przenoszą nacisk dłoni na ostrze.

Sprężyna, równie istotna jak ramiona cążek, równoważy nacisk pomiędzy kolejnymi cięciami, musi być sprawna, gdyż od tego zależy sprawność pracy. Sprężyna najlepiej aby była solidna, dwustronna .

Idealne cążki mają długość co najmniej 12cm.

Fot.: pixabay.com

Kupując cążki, konieczne jest dopasowanie ich do naszej dłoni.

Cęgi paznokciowe mają różne ostrza w zależności od tego, do czego będą służyć: cęgi do skracania paznokci, cęgi do wrastających paznokci. Oba rodzaje każda stylistka paznokci powinna mieć w swoim wyposażeniu.

Sprawnie posługujecie się cążkami? A może wolicie obcinać paznokcie nożyczkami? Dajcie znać!

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się przygotować do wizyty?

Przygotowanie się do wizyty zwykle zajmuje dużo czasu. Wymaga zastanowienia się nad ewentualnym przyjęciem zaproszenia, nad okazją, strojem. Reguły związane z goszczeniem u innych osób, przewidują przemyślenie kwestii, które mogłyby być uciążliwe dla gospodarza.

Galette – przepis

Galette to po pierwsze rodzaj naleśników smażonych w Brytanii i Normandii, a po drugie to rodzaj ciasta francuskiego, wypełnianego słodkim lub słonym farszem. Najbardziej znanym galette jest tzw. galette des rois – ciasto z migdałowym nadzieniem tradycyjnie serwowane we Francji podczas Święta Trzech Króli.

Zobacz też

Dżem wiśniowy – przepis

Dżem wiśniowy, to obok powideł śliwkowych, największy klasyk wśród dżemów. Uwielbiany, popularny, nietrudny w przygotowaniu i, co ciekawe, słodki, pomimo że zrobiony z kwaśnych wiśni. Przetwory wiśniowe są tak popularne, bo wiśni większość z nas nie zje w ich naturalnej postaci, a w przetworach są pyszne – słodkie i delikatne. Ciasto wiśniowe, wiśniówka, dżem – to te najbardziej znane. Wiśnie w dodatku świetnie komponują się z bakaliami takimi jak migdały czy orzeszki laskowe, z cytryną, z czekoladą – zatem pole do popisów, jeśli chodzi o dodatki stoi otworem.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: