Cążki to podstawowe narzędzie pracy stylistek paznokci. Musimy zróżnicować dwa rodzaje cążek – do paznokci i do skórek. W niniejszym temacie zajmiemy się cążkami do paznokci.

Idealne cążki do paznokci powinny charakteryzować:

Ciężkie, masywnymi ramionami

Ostrze, w odróżnieniu cążek do paznokci, nie ma być ostre jak brzytwa z tego względu, że przy problematycznym pedicurze cążki mogą ulec deformacji, tracąc właściwości tnące.

Dobrej jakości cążki do paznokci są wykonane ze stali szlachetnej, nie wymagają znacznego ostrzenia.

Ramiona cążek powinny być długie, ponieważ one przenoszą nacisk dłoni na ostrze.

Sprężyna, równie istotna jak ramiona cążek, równoważy nacisk pomiędzy kolejnymi cięciami, musi być sprawna, gdyż od tego zależy sprawność pracy. Sprężyna najlepiej aby była solidna, dwustronna .

Idealne cążki mają długość co najmniej 12cm.


Fot.: pixabay.com

Kupując cążki, konieczne jest dopasowanie ich do naszej dłoni.

Cęgi paznokciowe mają różne ostrza w zależności od tego, do czego będą służyć: cęgi do skracania paznokci, cęgi do wrastających paznokci. Oba rodzaje każda stylistka paznokci powinna mieć w swoim wyposażeniu.

Sprawnie posługujecie się cążkami? A może wolicie obcinać paznokcie nożyczkami? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ozdobić różowe paznokcie?
Następny artykułJak dobrze obciąć paznokcie?

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here