Aby to nastąpiło można ozdobić je brokatem, który współgrać będzie z każdym kolorem lakieru. Tego lata modne będą różne, pastelowe kolory, takie jak:

– fiolety
– jasna zieleń
– fuksja
– metaliczny granat
– nasycona czerwień

Warto więc przełamać banalny schemat jednolitej barwy emalii, i dodać jej – dosłownie – trochę błysku. Posłużyć nam mogą do tego błyszczące drobiny, większe cekiny czy sypki brokat. Szczególnie latem, pięknie będą się mieniły na stopach, dodając im atrakcyjności. Można efekt zwiększyć robić sobie french pedicure.

Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie paznokci, a nie maja one idealnego kształtu, warto pomyśleć o ich przedłużeniu metoda żelową. Są wygodne i trwałe. Ich codzienna pielęgnacja wymaga tylko wcierania oliwki w płytkę i skórki. Uwagi wymaga tylko ich zdjęcie i powinno być wykonane przez profesjonalistkę, inaczej może dojść do uszkodzenia naturalnej płytki.

Brokat na paznokciach

Możemy nałożyć błyszczący proszek na cała powierzchnię płytki lub tylko jej część. Nie jest łatwo zatopić brokat w masie żelowej, najlepszym sposobem jest nakładanie go pędzelkiem, Zdarza się, że brokat „sypie się” w nieplanowane miejsca, wówczas można usunąć go patyczkiem.

Brokatem można zdobić french manicure, nakładając go tylko na, wcześniej zaakcentowane białym lakierem, końcówki płytki, wygląda to tak:

– przygotowujemy płytkę (usuwamy skórki, odtłuszczamy, matowymi)
– tworzymy paznokieć żelowy z pierwszej porcji żelu

– kolejną porcję żelu mieszamy z brokatem aż uzyskamy konstancję papki

– nakładamy ją na końcówkę paznokcia, tzw. „linie uśmiechu” Jeśli konsystencja nakładanej masy będzie dobra to płytka nie będzie przebijać, a brokat równomiernie się rozłoży

– brokat możesz również użyć do wykonania fantazyjnego wzoru, formuj go wykałaczką lub cienkim patyczkiem

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGafy w towarzystwie – jak ich unikać?
Następny artykułPaznokcie combo – jak je zrobić?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here