Metoda przedłużania za pomocą żelu:

1. Używa się przy niej lampy UV, która służy do utwardzenia nowo powstałej płytki. Trzeba przez około 3 do 5 minut trzymać paznokcie pod lampą.

2. Płytkę formuje się z minimum trzech porcji żelu, które możemy podzielić na:

Jednofazowe – mają różne konsystencje – od bardzo rzadkich do bardzo gęstych.

Trójfazowej – o bardziej stałej konsystencji z których utworzyć możemy szkielet paznokcia. Kiedy z niego korzystamy to musimy użyć około trzech różnych odmian żelu trójfazowego. Zabieg ten musi być wykonany starannie, nie wolno pomylić się przy kolejności nakładanych warstw.

Sposoby wykonania:

Żel nałożony na naturalny paznokcie – idealny dla osób, które chcą wzmocnić swoje, z natury słabe i łamliwe paznokcie. Stanowią świetną ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz negatywnymi czynnikami środowiskowymi.

Masa nakładana na tips – należy tu używać żelu jednofazowego, nałożonego na tips, który wcześniej dokleja się do paznokcia.

Żel na szablonie – najtrudniejszy sposób, gdyż wymaga dużej precyzji w podłożenia szablon pod paznokieć naturalny, a potem aplikacji żelu. Świetny sposób dla kobiet o zdeformowanych, na przykład obgryzaniem, palcach raz o zniszczonych płytkach.

Metoda przedłużania za pomocą akrylu:

Polega na mieszaniu specjalnego płynu, zwanego liquidem, z proszkiem akrylowym. Z tak powstałej masy formuje się przy pomocy pędzelka nowy paznokieć. Podobnie jak w przypadku żelu, akryl możemy również nałożyć na tips, naturalna płytkę lub na szablon. Tempo zastygania akrylu jest zależne od rodzaju użytego liquidu – są szybko, średnio i wolno schnące. Akryl i żel mają taką samą wytrzymałość. Akryl jest tylko ciut twardszy, a żel odrobinę bardziej elastyczny – osoba nosząca paznokcie nie odczuwa jednak różnicy. Ani żel ani akryl nie są szkodliwe dla płytki, jeśli są zaaplikowane przez profesjonalistkę w prawidłowy sposób.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozdwajające się paznokcie – domowe sposoby
Następny artykułPaznokcie Russian style – jak zrobić?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here