Etapy zabiegu:

1. Przeprowadzamy manicure biologiczny.

2. Blokiem nadajemy płytce matowość.

3. Za pomocą specjalnego pędzelka (trochę przypomina ten u fryzjera) oczyszczamy paznokcie z powstałego pyłu i odtłuszczamy płynem, zwanym cleanerem.

4. Szablon podkłada się i to tak, żeby koniec szablonu był schowany pod płytką, a nie na odwrót. Rozrywamy perforację i sklejamy go symetrycznie, końcówki z perforacją przyklejając do boków palca, ale nie łącząc ich by dokładnie widzieć, jeśli w trakcie pracy szablon się przesunie.

5. Teraz nakładamy primer bezkwasowy (ew. może być też kwasowy przy paznokciach problematycznych np przy przetłuszczaniu się płytki).

6. Druga trudna część zabiegu – nakładanie żelu, robimy to bardzo ostrożnie, aby masa nie zaszła na skórki bądź naskórek na palcach.

7. Dzięki nadrukowi na szablonie wiemy dokąd ma sięgać żelowa płytka, do niej wiec nakładaj żel.

8. Tak przygotowane paznokcie wkładamy do lampy na czas określony przez producenta.

9. Teraz nakładamy masę żelową bardziej gęstą do tej pierwszej (służy ona do modelowania paznokcia).

10. Znów suszymy pod lampą, a potem przecieramy nową warstwę żelu na płytce za pomocą cleanera.

11. Usuwanie szablonu trzeba zacząć od starannego zepchnecia go w dół przy końcu płytki. Potem odklejamy go i mamy gotowy paznokieć.

12. Korygujemy jego formę oraz opiłowujemy boczki, krawędzie boczne, i wolny brzeg paznokcia oraz nadajemy mu prawidłowy kształt.

13. Teraz wcieramy oliwkę w skórki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻelowy french – krok po kroku
Następny artykułGafy w towarzystwie – jak ich unikać?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here