Włosy możemy wzmocnić sposobem domowym jeśli będziemy przeprowadzać zabieg, trzy razy w tygodniu, polegający na wmasowaniu, w skórę głowy, olejku rycynowego i owinięcie głowy ręcznikiem,. Kompres pozostawiamy na głowie dwie godziny a potem spłukujemy. Inny zabieg, dobry dla włosów z tendencją do wypadania, jest maseczka z piwa i żółtka. Mieszamy dwa żółtka z trzema łyżkami piwa aż do uzyskania konsystencji papki. Nakładamy to na włosy i owijamy woreczkiem foliowym. Po pół godzinie zmywamy i myjemy włosy szamponem. Nie zaszkodzi również po myciu głowy, przez kilka minut masować skórę, aby poprawić jej ukrwienie i dotlenić cebulki włosów.

Warto wzbogacić swoją dietę w cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B, A, C i E, które znajdziemy w mięsie, jajkach i warzywach. Ważne są również kwasy tłuszczowe omega-3, pełno jest ich w rybach i orzechach. Białko jest niezbędnym budulcem dla włosów, więc przy diecie wegetariańskiej możemy białko zwierzęce zastąpić soją. Możemy również, jeśli nie mamy czasu, komponować zbilansowana dietę, przyjmować suplementy witamin.

Jeśli zależy nam na wzmocnieniu włosów możemy pomyśleć o zmianie nawyków higienicznych. W przypadku delikatnych włosów możemy zacząć stosować szampony o łagodnym działaniu. Warto też nie przesuszać ich gorącym powietrzem suszarki. Jeśli mamy czas – niech wyschną same. Po myciu włosy zwiększają objętość więc najpierw je należy wysuszyć, a dopiero potem rozczesywać. Jest to ogromny stres dla włosów, więc powinno mieć to miejsce, kiedy są już względnie suche. Unikniemy niepotrzebne szarpania i wyrywania.

Czasami niektóre zabiegi fryzjerskie niszczą nasze włosy. Szczególnie te wykonane nieprofesjonalnie lub dość radykalne, np. trwała ondulacja, przy której stosuje się płyn z amoniakiem. Jeśli włosy farbujemy zbyt często i do tego używając farb kiepskiej jakości musimy się liczyć z faktem, iż nasze włosy utrąca swą sprężystość, staną się suche i matowe. To samo dotyczy zbyt częstego ich prostowania czy kręcenia. Niestety piękne włosy wymagają ciągłych starań i przemyślanych zabiegów kosmetycznych.

Jakie znacie sposoby na wzmocnienie włosów? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWypadanie włosów – zapobieganie domowymi sposobami
Następny artykułZagęszczanie włosów

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here