Powody wypadania włosów:

– Niedobór żelaza
– Zaburzenia pracy tarczycy
– Niski poziom estrogenu (problem wypadania włosów dotyczy zwłaszcza kobiet w czasie i po przejściu menopauzy)
– Tabletki antykoncepcyjne również mogą przerzedzić włosy, o ile w swoim składzie zawierają hormony męskie, utrata włosów może w tym wypadku przypominać łysienie androgenowe.
– Telogenowe wypadnie włosów – czyli nagła, tymczasowa utrata włosów będąca efektem przebytego stresu lub zabiegu chirurgicznego. Ustępuje zazwyczaj po jakimś czasie od trauamtycznego wydarzenia
– Narodziny dziecka – nagłe zmiany hormonalne, wywołane ciąż i porodem, objawić się mogą utratą włosów. Do normy organizm wraca po okresie roku od rozwiązania
– Lekarstwa – niektóre mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów
– Mechaniczne wypadnie włosów to efekt złego czesania. „Koński ogon”, czy kok powodują nadmierne napięcie włosów. Wystarczy zmiana uczesania. Trzeba to zrobić szybko ponieważ zbyt późna interwencja może doprowadzić do trwałego wyłysienia, wskutek zaniku mieszków.

Naturalne metody zapobiegające wypadaniu:

1. Jedną z nich jest energiczne nacieranie skóry głowy zimną wodą za pomocą palców. Skóra powinna być nacierana tak długo aż do uczucia “mrowienia”. Ten zabieg uaktywnia gruczoły łojowe i zwiększa przepływ krwi, co pobudza włosy do zdrowego wzrostu.

2. Można zastosować mieszankę z oleju musztardowego z henną. Należy gotować około 250ml oleju musztardowego, stopniowo dosypując 60gr henny. Dokładnie wymieszaj i wlej mieszankę do szklanej butelki a potem używaj jej do masażu skóry głowy.

3. Włosy można wzmocnić spożywając produkty bogate w minerały. Szczególnie te zawierające selen (płatki kukurydziane), cynk (pestki słonecznika i dyni), magnez (kaszy gryczana i kakao) oraz żelazo (w natce pietruszki, wątróbce). Można również uzupełnić dietę preparatami zawierającymi minerały i skrzyp.
Na czas odbudowy włosów warto zrezygnować z takich zabiegów jak trwa ondulacja, koloryzacja oraz tapirowania włosów.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o przetłuszczające się włosy?
Następny artykułJak wzmacniać włosy?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here