Skóra na łokciach i kolanach jest gruba, a przez to bardziej podatna na odwodnienie. Dodatkowo te części ciała są wyjątkowo narażone na obtarcia i urazy. Łokciami opieramy się o różne powierzchnie, zupełnie nie myśląc o ich wyglądzie.

Peeling

Aby pozbyć się uczucia szorstkości, w pierwszej kolejności musicie złuszczyć martwy naskórek. W tym celu możecie zastosować zwykły peeling do ciała. Pamiętajcie przy tym, aby dokładnie potrzeć wysuszone miejsca. Smarujcie łokcie kremami zmiękczającymi, aby przyśpieszyć ich powrót do formy.

Nawilżenie

Po usunięciu martwych komórek z kolan i łokci, nałóżcie na wysuszone miejsca i ich okolice substancje nawilżające. Jedną z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych z nich, jest wazelina. Wedle uznania możecie zastosować oliwę z oliwek, masło kakaowe lub migdałowe, Po nałożeniu wybranej maści zadbajcie o odpowiednią temperaturę skóry. Owińcie ją w czysty materiał, unieruchomcie go i zostawcie na noc. Możecie obciąć stopki ze skarpetek i tak przygotowane ubrania nałożyć na nawilżone miejsca.

Domowe metody

Istnieje wiele domowych metod na radzenie sobie z suchymi łokciami i kolanami. Jedną z nich są okłady z ciepłej oliwy. Niestety stosownie tego środka nawilżającego może powodować zatkanie porów skórnych. Ponadto są tłuste i nieprzyjemne w aplikacji. Bardziej słodki, miodowy sposób uwzględnia dwie łyżki miodu wymieszane z łyżką cytryny. Mieszankę wetrzyj w szorstkie miejsca.

Choroby skóry

Jeżeli po dziesięciu dniach zwilżania i nawilżania skóry nie zaobserwujesz poprawy, złóż wizytę dermatologowi. Powodem szorstkości skóry może być łuszczyca lub egzema. W takich przypadkach stosuje się środki farmakologiczne na receptę.

Profilaktyka

Aby uniknąć problemów na przyszłość, wyrób w sobie nawyk regularnego peelingu i spożywaj dużą ilość płynów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPilniki do paznokci – rodzaje
Następny artykułZaskórniki – domowe sposoby leczenia

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here