Warto zaznaczyć, iż oprócz leczenia kosmetykami oraz stosowania domowych metod należy przede wszystkim wyeliminować błędne zachowania:

– Rozdrapywanie ran po wyciskaniu wykwitów (niebezpieczeństwo powstania blizn)
– Sama czynność wyciskania (możliwość zainfekowania innych cześć twarzy)
– Nadmierne malowanie twarzy podkładem (zatykanie porów)
– Dotykanie twarzy (na rękach przenosimy najwięcej bakterii)

Domowe sposoby leczenia trądziku:

Drożdże – mają właściwości wybielające i złuszczające. Możemy je używać w formie napoju (rozpuszczone drożdże w ciepłym mleku) lub maseczki. Do jej wykonania potrzeba nam będzie 20 dkg drożdży, które rozpuszczamy w niewielkiej ilości przegotowanej wody aż do konsystencji „papki”. Napój pijemy raz dziennie, a maseczkę nakładamy raz w tygodniu.

Cebula – działa na trądzik miejscowo. Należy przekroić cebulę na pół i nakładać na miejsca zainfekowane trądzikiem. Zabieg należy wykonywać przed snem.

Ogórek lub cytryna – można z nich wykonać tonik, który pomoże oczyścić cerę. Przygotowanie jest proste – wyciskamy sok z cytryny i dolewamy trochę wody. Tak przygotowany tonikiem przemywamy twarz. W przypadku ogórka – ścieramy go na tarce i dodajemy wodę.

Aspiryna – z niej również można przygotować maseczkę, która rozjaśni cerę i zmniejszy łojotok. Przygotowujemy maseczkę z rozgniecionych 5 tabletek aspiryny, a następnie dodajemy łyżeczkę jogurtu naturalnego i łyżeczkę wody. Tak przygotowaną maseczkę o konsystencji „papki” nakładamy na twarz i pozostawiamy na 20 minut.

Trądzik nie może być bagatelizowany, a tym bardziej pozostawiony bez leczenia. Niewłaściwa terapia może pozostawić ślad w postaci szpecących blizn. Im szybciej zostanie podjęte skuteczne działanie tym szybciej poradzimy sobie z trądzikiem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here