Wygodnie, bezpiecznie i – co najlepsze! – całkowicie bezpłatnie możesz nocować w Monachium. Na tamtejszym lotnisku znajdziesz miękkie siedzenia i ławki bez podłokietników oraz czyste łazienki. Temperatura w hali jest odpowiednia, a ogłoszeń jest niewiele i nie są na tyle głośne, by przeszkodzić Ci w słodkim śnie. Często jedynymi Twoimi towarzyszami będą służby sprzątające oraz ochrona, co uczyni nocleg przyjemnym i bezpiecznym. Znajdziesz tu też prysznice, w których możesz zakupić ręcznik, klapki, szampon do włosów i żel do ciała.

Niewiele gorzej będzie we Frankfurcie i Zurychu. Tam warto podejść do zamkniętych wieczorem kawiarń i dyskretnie skorzystać z ich wygodnych siedzeń. Na niemieckim lotnisku swoimi wnętrzami służyć Ci będzie McDonald’s, a na szwajcarskim – Starbucks.

„Lotnisko Londyn Stansted to największy hostel w Europie” – żartują ci, którzy zdecydowali się na bezpłatny nocleg w pobliżu stolicy Anglii. Rzeczywiście, w tym porcie lotniczym można czasami spotkać mnóstwo śpiących osób. Możesz być pewny, że Twój nocleg nikogo tu nie zdziwi ani nie oburzy. Jeżeli przyjdziesz wystarczająco wcześnie, uda Ci się znaleźć wygodne siedzenia bez podłokietników. W innym wypadku miej ze sobą śpiwór i, jeżeli to możliwe, karimatę. Jeżeli ekstremalnie oszczędzasz podczas swojej podróży, wykorzystaj fakt, że wiele osób przed odprawą zostawia na płycie całe puszki i butelki z napojami, których nie mogą zabrać na pokład.

spanie na lotnisku 2

sxc.hu

Z pewnością dobrze się wyśpisz na lotnisku w Porto. To duży, nowoczesny obiekt, na którym znajdziesz wygodne ławki, czyste łazienki oraz automaty z ciepłymi napojami i batonikami. Miejsce jest spokojne i ciche, a nocą odpowiednio zaciemnione. Nie nocują tu rzesze ludzi, ale jeżeli znajdziesz odpowiednie miejsce, nie będziesz wzbudzał żadnej sensacji. Podróżując w okresie od jesieni do wiosny warto mieć tu ze sobą ciepły śpiwór.

Nie najgorsze warunki są na lotnisku Barcelona-Girona. Co ważne, dzięki tanim liniom, można tu trafić za niewielkie pieniądze, a w porcie lotniczym nocuje sporo ludzi. Niestety obiekt nie jest nowy – łazienki są zaniedbane, a terminale często poddawane pracom remontowym.

Czy spaliście kiedyś na lotnisku? Na jakim i jakie wygody na Was czekały? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy można spać na lotnisku?
Następny artykułWymiana mieszkań na wakacje – jak to działa?

Michał Osienkiewicz - absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, filolog i dziennikarz. Przez kilka lat związany z serwisami dziennikarstwa obywatelskiego, a następnie z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pracował jako reporter. Maniak mediów i informacji. Współpracownik kilku organizacji pozarządowych, reprezentant Polski na międzynarodowych konferencjach Unii Europejskiej. Globtroter i wytrwały autostopowicz, który wierzy, że podróżować można nawet z pustym portfelem. Zafascynowany gościnnością mieszkańców Bliskiego Wschodu autor fotobloga podróżniczego XploreTurkey.blogspot.com.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Jeszcze jako licealista nauczyłem się, jak wykorzystać debiutujące w Polsce tanie linie lotnicze do podróżowania z pustymi kieszeniami. Za bilety do Brukseli zapłaciłem dwa grosze, za zobaczenie na własne oczy Stonehenge dwa złote, a za wyprawę do Niemiec, Hiszpanii i Portugalii – poniżej „stówy”.

Okres studiów na tureckim uniwersytecie w Adanie wykorzystałem do odkrywania uroków Anatolii. Podróżowałem autostopem od zachodnich metropolii po kurdyjskie wioski namiotowe. Spałem pod gołym niebem i w ubogich izbach, na pustyni i w górach, na zamku i w syryjskim pałacu. Poznałem ludzi, którzy mieszkali w slumsach Bombaju, którzy rowerem zjeździli Afrykę i którzy z uniesionym w górę kciukiem pokonywali trzeci z kolei kontynent.

Pisząc porady, przywołuję w myśli najlepsze wspomnienia, z których wydobywam to, co najbardziej praktyczne. Jeżeli uważasz, że są poważne przeszkody, które uniemożliwiają Ci podróżowanie, zgłoś się do mnie – wyjaśnię, dlaczego się mylisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here