Obywatele wszystkich krajów świata mogą zarejestrować się na stronie, aby zaoferować swoją „kanapę“ lub jakiejś poszukać na trasie planowanej wyprawy. Wyszukane w ten sposób miejsca noclegowe sprawiają, że można doświadczyć prawdziwej kultury, obyczajowości danego kraju poprzez spędzenie choćby jednego dnia z ludźmi w tym miejscu mieszkającymi. Pozwala to na poznanie wielu ciekawych osób, o różnych stylach życia, pomysłach i marzeniach.

Zasadą jest, że ofiarowany nocleg musi być w 100% bezpłatny. Każda osoba określa ilość miejsc noclegowych, które można zapewnić, ich typ (kanapa, łóżko, przestrzeń na podłodze, materac). Zdarza się, iż nie wszyscy korzystający z „kanap“ u innych, sami mają warunki do zakwaterowania. Proponują wtedy oprowadzenie po zamieszkanym mieście, wspólną kawę itp. Jest to również doskonały sposób, aby poznać interesujących ludzi, nawet jeżeli nie ma szans na nocleg u nich. Ze strony korzytają również ci, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na podróżowanie, interesują ich jednak inne kultury, których mogą doświadczyć przyjmując u siebie ludzi ze wszystkich stron globu.

Strona pozwala na przeglądanie „kanapowców“ zgodnie z różnymi kategoriami, lokalizacją, wiekiem, płcią itp. Aby zarejestrować swój profil konieczne jest podanie danych personalnych oraz uzupełnienie opisu naszych pasji, podróży itd. Im bogatszy profil, tym łatwiej o znalezienie noclegu oraz zdobycie zaufania ludzi, którzy pragną przyjechać do naszego miasta. Wszyscy użytkownicy mają możliwość pozostawienia komentarza po wizycie u innego couchsurfingowca bądź po przyjęciu kogoś u siebie.

Pozwala to na uwiarygodnienie tych, którzy rzetelnie pomagają innym podróżować oraz wyeliminować tych, którzy nie przestrzegają zasad akceptowanych na stronie przy rejestrowaniu profilu. Couchsurfing jest dodatkowo świetną platformą wymiany informacji dotyczących podróżowania oraz konkretnych krajów. Szukając odpowiedzi na nurtujące nas przed wyjazdem pytania, na stronie zawsze znajdziemy kogoś „ze źródła“ kto na nie odpowie. Zgodnie z misją przedstawioną na stronie, couchsurfing: „Z milionami członków w ponad 230 krajach na całym świecie, podejmuje wyzwanie stworzenia lepszego, bardziej przyjaznego świata, gdzie ludzie różniący się od siebie mogą znaleźć łączące ich podobieństwa.”

Co myślicie o CS? Zdecydowalibyście się? Czekamy na Wasze opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLast minute – na co uważać?
Następny artykułCouchsurfing – wady i zalety, opinie

Dagmara Ikiert - tegoroczna, inszallah (czyli jeśli Allah pozwoli :), absolwentka Studiów Arabistycznych i Muzułmańskich Uniwersytetu w Bordeaux. Dumna posiadaczka Licencjatu Kulturoznawstwa Bliskowschodniego UJ. Pasjonatka kultury arabsko-muzułmańskiej i afrykańskiej. Od kilku lat licencjonowany pilot wycieczek i rezydent. Od pół roku mieszka w Maroku realizując największe życiowe marzenie - przeprowadzki do kraju arabskiego. Współpracuje z poznańskim biurem podróży Maroko Travel oraz zajmuje się organizacja niekomercyjnych wyjazdów na marokańską Saharę.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Podróże od zawsze kochałam, marzyłam o nich i nie ma chyba na świecie takiego miejsca, w które nie chciałabym pojechać. Odkrywanie nowych kultur i zwyczajów, daleko od standardowych programów biur podróży, jest tym, czym chciałabym się dzielić ze wszystkimi.

W swojej pracy pilota oraz redaktora staram się walczyć ze stereotypami oraz niewiedzą dotyczącą podróżowania i krajów muzułmańskich. Pisuję teksty do magazynu pokładowego linii lotniczych Yes Airways, redagowałam artykuły na portalu TwojaEuropa.pl, dopinam publikację prac na temat Maroka w magazynie podróżniczym „Dookoła Świata” oraz „Świat, Podróże, Kultura”

Projekt naszego specjalisty: www.excursionsdesert.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here