Darłówko jest nadmorską dzielnica miasta Darłowa. Jest to jednio z magicznych miejsc polskiego wybrzeża. Panuje tu przyjazny mikroklimat, zaś do dyspozycji turystów jest czysta i szeroka plaża. Warto także wspomnieć o architektonicznych walorach Darłowa. Można tu podziwiać średniowieczne zabytki. Znajduje się tu m.in. dawny zamek, które obecnie jest siedzibą Muzeum Książąt Pomorskich. Z innych miejsc wartych zobaczenia należy wymienić zabytkowe świątynie, latarnię morską, most zwodzony, pomnik rybaka, Bramę Kamienną czy port. Przez Darłówko przechodzi kilka tematycznych tras turystycznych. Są to Koszaliński Szlak Nadmorski, Szlak Cystersów, Szlak Rezerwatów i Szlak Wiatraków.

Warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego oraz Wolińskiego Parku Narodowego. W pierwszym z nich można, m. in. podziwiać wędrujące piaski, czyli ruchome wydmy. Natomiast w drugim malownicze i postrzępione klify, które otaczają plaże od strony lądu.

Trudno sobie wyobrazić pobyt nad morzem bez zwiedzenia Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Jest to rekonstrukcja osady z IX–XI wieku. Organizowane są tam różnego rodzaju pokazy i warsztaty historyczne. Jednak największą liczbę turystów przyciąga Festiwal Słowian i Wikingów. Ta cykliczna impreza odbywa się tu od kilkunastu lat.

Będąc nad morzem, należy pokonać szlak latarni morskich – część z nich została udostępniona turystom do zwiedzania. W związku z tym z widokowych platform można podziwiać piękne panoramy. W niektórych z latarni znajdują się muzea lub małe wystawy. Warto także wybrać się na spacer po plażach oraz do nadbałtyckich portów.

Miastem, które na pewno warto zobaczyć jest Gdańsk. Szczególnie wtedy, gdy odbywa się Jarmark Dominikański. Warto jeszcze wspomnieć o Świnoujściu, Koszalinie, Międzyzdrojach czy Krynicy Morskiej. Jednak coraz więcej osób zaczyna dostrzegać urok małych miejscowości, porozrzucanych wzdłuż wybrzeża.

Uwaga!

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina powstały w 1992 r. Na powierzchni ponad 4 ha urządzono 28 ogrodów tematycznych, utrzymanych w różnym stylu. Roślinność została urozmaicona elementami małej architektury takimi jak fontanny, mostki, rzeźby czy okna widokowe. Pobyt w tym miejscu to niesamowite wrażenia estetyczne.

Czy macie swoją ulubioną miejscowość nadmorską? Za co najbardziej ją lubicie? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie są plaże nudystów nad Bałtykiem?
Następny artykułPoszukiwanie pracy poza UE

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here