Wybierając opcję wycieczek objazdowych, trzeba liczyć się z dopłatą dla singli do pokoju jednoosobowego we wszystkich hotelach na trasie objazdu. W zależności od standardu obiektu taka dodatkowa opłata może wynieść 100, a nawet 1000 zł za jedną noc. W przeciętnej formule będzie to jednak koszt około 500 zł za cały wyjazd. Single muszą liczyć się również z tym, że chcąc skorzystać z programu wycieczek fakultatywnych czy dodatkowych wyjść, należy przekonać chociaż kilku innych uczestników wyprawy do swych pomysłów, gdyż biura zazwyczaj nie chcą organizować ekstra wypadów dla mniej niż 3 osób. Wyższe mogą być również koszty zwiedzania odwiedzanych miejsc na własną rękę, w standardowym programie. Np. wieczorny wyjazd do centrum miasta wiązać się będzie z wysoką opłatą za taksówkę, która zamówiona w kilka osób byłaby dużo tańsza, ze względu na możliwość podzielenia kosztów.

Z drugiej jednak strony, będąc singlem można znacznie więcej zobaczyć i skorzystać z wyjazdu na pełny gwizdek. Nie jest się w żaden sposób ograniczonym przez przyjaciół czy rodzinę, która może mieć czasem zupełnie inną wizję poznawania nowych miejsc. Można poruszać się bez żadnego skrępowania, wracać do hotelu o dowolnej godzinie. Podróżując samotnie, człowiek otwiera się również na innych, gdyż jego społeczna natura będzie go popychać w kierunku nawiązywania znajomości z innymi uczestnikami objazdu. Można w ten sposób poznać świetnych towarzyszy podróży, a może i nawet przyjaciół na całe życie.

Chcąc uniknąć samotności, łatwiej nawiązywać kontakty i wychodzić z inicjatywą wspólnego posiłku czy wieczornego wypadu niż w sytuacji, gdy od samego początku do końca dysponuje się „współ-wycieczkowiczami“. W krajach południowych single są również bardzo życzliwie traktowani przez tubylców, a wchodzenie w interakcje z lokalną ludnością jest znacznie ułatwione. Będąc samemu bez większego problemu można w Maroku, Tunezji czy Egipcie zostać zaproszonym na kawę, herbatę czy nawet obiad. Pozwala to często na odkrycie prawdziwej kultury i lokalnej tradycji czy zwyczajów.

Uwaga!

Pamiętać należy jednak, iż w singielskim podróżowaniu trzeba zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania, aby nie popaść w tarapaty. Ważna jest zatem intuicja i dobra znajomość podróżniczych reguł, a także umiejętność posługiwania się chociaż dwoma językami obcymi, które ułatwią nawiązywanie kontaktów, pomogą w rozwiązywaniu problemów, a także podniosą poziom samodzielności singla wybierającego się na wycieczkę objazdową.

Wybralibyście się na wyjazd dedykowany singlom? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzewodnik a pilot wycieczek – czy warto robić kurs na przewodnika?
Następny artykułJak tanio podróżować?

Dagmara Ikiert - tegoroczna, inszallah (czyli jeśli Allah pozwoli :), absolwentka Studiów Arabistycznych i Muzułmańskich Uniwersytetu w Bordeaux. Dumna posiadaczka Licencjatu Kulturoznawstwa Bliskowschodniego UJ. Pasjonatka kultury arabsko-muzułmańskiej i afrykańskiej. Od kilku lat licencjonowany pilot wycieczek i rezydent. Od pół roku mieszka w Maroku realizując największe życiowe marzenie - przeprowadzki do kraju arabskiego. Współpracuje z poznańskim biurem podróży Maroko Travel oraz zajmuje się organizacja niekomercyjnych wyjazdów na marokańską Saharę.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Podróże od zawsze kochałam, marzyłam o nich i nie ma chyba na świecie takiego miejsca, w które nie chciałabym pojechać. Odkrywanie nowych kultur i zwyczajów, daleko od standardowych programów biur podróży, jest tym, czym chciałabym się dzielić ze wszystkimi.

W swojej pracy pilota oraz redaktora staram się walczyć ze stereotypami oraz niewiedzą dotyczącą podróżowania i krajów muzułmańskich. Pisuję teksty do magazynu pokładowego linii lotniczych Yes Airways, redagowałam artykuły na portalu TwojaEuropa.pl, dopinam publikację prac na temat Maroka w magazynie podróżniczym „Dookoła Świata” oraz „Świat, Podróże, Kultura”

Projekt naszego specjalisty: www.excursionsdesert.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here