Praca za granicą Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

-

Czy łatwo znaleźć pracę bez znajomości języka?

W Internecie ofert pracy dla osób nie znających języka można znaleźć bardzo dużo. Nieznajomość języka wiąże się jednak najczęściej z niższym wynagrodzeniem i brakiem ofert dla niektórych zawodów, np. sprzedawcy, kelnera, do których wykonywania konieczna jest umiejętność komunikacji. Oferty pracy, w których nie jest wymagana znajomość języka, dotyczą najczęściej branży rolniczej i zawodów nie związanych bezpośrednio z obsługą klienta. Jest to na przykład: praca przy taśmie, w szklarniach i sadach owocowych, przy zbieraniu warzyw oraz owoców sezonowych, a także sprzątanie w hotelach i restauracjach. Poza pracą sezonową praca bez znajomości języka oferowana jest również fachowcom z doświadczeniem zawodowym.

Na co uważać podczas wyjazdu?

Należy pamiętać, że bez znajomości języka jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko nieuczciwości ze strony potencjalnego pracodawcy. Przy poszukiwaniu pracy przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ze szczególną ostrożnością należy zatem podchodzić do ofert, w których proponuje się wyjątkowo atrakcyjne wynagrodzenie, odbiegające od stawek obowiązujących za podobny rodzaj pracy. Osobom nie znającym języka poleca się szukanie pracy poprzez znajomych zamieszkujących w kraju, do którego się wybierają. Należy wystrzegać się również płacenia za znalezienie pracy, gdyż wiąże się to z ryzykiem oszustwa.

O co należy zadbać przed wyjazdem?

Przed wyjazdem koniecznie należy podać bliskim adres zamieszania za granicą oraz dane pracodawcy i sposób kontaktu. Ponadto wyjeżdżając i jednocześnie nie posługując się językiem obcym należy liczyć się z przymusem zaznajomienia się z nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Co sądzicie o pracy za granicą bez znajomości języka? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło:
1. Praca w Holandii bez znajomości języka – ogrodnictwo, Europejski Portal Pracy, dostępny w Internecie: www.hrc.pl/index.php?dzid=119&did=1397.
2. Praca za granicą bez znajomości języka, cvguru.pl, dostępny w Internecie: cvguru.pl/praca-za-granica-bez-znajomosci-jezyka/.
3. Praca bez znajomości języka, praca.newsweek.pl, dostępny w Internecie: praca.newsweek.pl/rynek-pracy/praca-za-granica/praca-bez-znajomosci-jezyka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka z pęczakiem – przepis

Znudziły ci się kanapki brane do pracy, a na miejscu nie możesz liczyć na smaczne i zdrowe posiłki? Lubisz pęczak, ale chcesz go jeść w jakiś nietypowy sposób? Potrzebujesz sycącego jedzenia do zabrania w podróż? Dobrze trafiłeś – ta sałatka jest lekkostrawna, sycąca i niezwykle aromatyczna. Daj się uwieść północnoafrykańskim smakom i spróbuj sałatki wprost z Maroka.

Kolizja drogowa – odszkodowanie

Kolizja drogowa z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, jeżeli jednak będziemy jej uczestnikami, nie możemy wpadać w panikę.

Zobacz też

Co to jest jobsharing?

Jobsharing polega na dzieleniu się jednym etatem. Określona liczba osób, najczęściej dwie dzieli między sobą obowiązki, urlopy, wszelkiego rodzaju świadczenia oraz wynagrodzenie.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: