Praca za granicą Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języka?

-

Czy łatwo znaleźć pracę bez znajomości języka?

W Internecie ofert pracy dla osób nie znających języka można znaleźć bardzo dużo. Nieznajomość języka wiąże się jednak najczęściej z niższym wynagrodzeniem i brakiem ofert dla niektórych zawodów, np. sprzedawcy, kelnera, do których wykonywania konieczna jest umiejętność komunikacji. Oferty pracy, w których nie jest wymagana znajomość języka, dotyczą najczęściej branży rolniczej i zawodów nie związanych bezpośrednio z obsługą klienta. Jest to na przykład: praca przy taśmie, w szklarniach i sadach owocowych, przy zbieraniu warzyw oraz owoców sezonowych, a także sprzątanie w hotelach i restauracjach. Poza pracą sezonową praca bez znajomości języka oferowana jest również fachowcom z doświadczeniem zawodowym.

Na co uważać podczas wyjazdu?

Należy pamiętać, że bez znajomości języka jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko nieuczciwości ze strony potencjalnego pracodawcy. Przy poszukiwaniu pracy przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ze szczególną ostrożnością należy zatem podchodzić do ofert, w których proponuje się wyjątkowo atrakcyjne wynagrodzenie, odbiegające od stawek obowiązujących za podobny rodzaj pracy. Osobom nie znającym języka poleca się szukanie pracy poprzez znajomych zamieszkujących w kraju, do którego się wybierają. Należy wystrzegać się również płacenia za znalezienie pracy, gdyż wiąże się to z ryzykiem oszustwa.

O co należy zadbać przed wyjazdem?

Przed wyjazdem koniecznie należy podać bliskim adres zamieszania za granicą oraz dane pracodawcy i sposób kontaktu. Ponadto wyjeżdżając i jednocześnie nie posługując się językiem obcym należy liczyć się z przymusem zaznajomienia się z nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Co sądzicie o pracy za granicą bez znajomości języka? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło:
1. Praca w Holandii bez znajomości języka – ogrodnictwo, Europejski Portal Pracy, dostępny w Internecie: www.hrc.pl/index.php?dzid=119&did=1397.
2. Praca za granicą bez znajomości języka, cvguru.pl, dostępny w Internecie: cvguru.pl/praca-za-granica-bez-znajomosci-jezyka/.
3. Praca bez znajomości języka, praca.newsweek.pl, dostępny w Internecie: praca.newsweek.pl/rynek-pracy/praca-za-granica/praca-bez-znajomosci-jezyka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka kara za brak winiety w Czechach, Austrii, na Słowacji?

Aby móc swobodnie poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych w większości krajów europejskich, należy uiścić opłatę w formie jednorazowej opłaty za przejazd lub winietę. Brak winiety może słono kosztować.

Co grozi za złożenie PIT-u po terminie?

Za spóźnienie się ze złożeniem PIT-u grozić nam może grzywna, a gdy mamy do zapłacenia podatek - naliczane będą karne odsetki.

Zobacz też

Jak ćwiczyć na bieżni?

Bieżnia jest urządzeniem, które umożliwia wykonywać ćwiczenia biegowe i chodziarskie. Jest znakomitą alternatywą dla osób lubujących się w joggingu w deszczowe lub zimowe dni. Treningi na bieżni zaleca się osobom w każdym wieku niezależnie od stopnia aktywności fizycznej, ponieważ do stawiania swoich pierwszych kroków związanych z aktywnością fizyczną można wyko korzystać właśnie bieżnie.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: