Praca za granicą Zarobki na Słowacji

Zarobki na Słowacji

-

W pierwszym kwartale 2014 r. średnie miesięczne wynagrodzenie na Słowacji wyniosło 821 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 3400 złotych. W tym samym czasie w Polsce zarabiano przeciętnie 3 895 złotych.

Najwyższe płace czekały na Słowaków w sektorze finansowym oraz ubezpieczeniowym. Średnia miesięczna pensja w tych sektorach wynosiła bowiem 1796 euro (około 7470 złotych). Trzecie miejsce zajęła branża informacja i komunikacja z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 1709 euro. W energetyce średnie zarobki wynosiły natomiast 1358 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 5550 złotych.

Najniższe wynagrodzenia na Słowacji dotyczą budownictwa (średnia pensja w wysokości 566 euro) oraz hotelarstwa i gastronomii (463 euro).

W trzech kwartałach 2014 r. stopa bezrobocia na Słowacji wyniosła 13,4%. Zdobycie zatrudnienia u naszych południowych sąsiadów nie jest zatem prostą sprawą, niemniej jednak w polskich serwisach internetowych sporadycznie pojawiają się oferty pracy na Słowacji. Dotyczą one zwykle pracowników fizycznych oraz przedstawicieli handlowych.

Jakie jest Wasze zdanie na temat zarobków na Słowacji? Czy wyemigrowalibyście do tego kraju? Czekamy na Wasze opinie!

Poprzedni artykułZarobki w logistyce
Następny artykułZarobki w leśnictwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ziele angielskie – właściwości, zastosowanie

Ziele angielskie pochodzi z Karaibów i to właśnie w kuchni z tego rejonu świata jest stosowane najszerzej. Reszta świata jakby zapomniała o tej przyprawie, choć w Polsce i Wielkiej Brytanii nadal stosuje się ją do marynat, mięs i zup.

Zapalenie płuc – objawy, przebieg

Wśród zapaleń płuc wyróżnia się zapalenia pozaszpitalne i szpitalne. Taki podział uwzględnia warunki sprzyjające zakażeniu oraz rozwojowi choroby. Pozaszpitalne zapalenie płuc jest zwykle efektem zakażenia bakteriami. Często wywołują je: dwoinka zapalenia płuc, Haemophilus influenzae i Mycoplasma pneumoniae, nieco rzadziej gronkowce, Legionella czy bakterie beztlenowe.

Zobacz też

Jak malować portrety?

Malowanie portretu polega na zestawianiu obok siebie barwnych plam, to one określają formę twarzy inadają jej trójwymiarowość. W odróżnieniu od rysunku, gdzie najważniejsza była kreska, tutaj kształty wyznaczone są poprzez stukające się płaszczyzny barw. Delikatne linie możemy wprowadzićw końcowej fazie malowania, jako element dopracowania detalu.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: