W pierwszym kwartale 2014 r. średnie miesięczne wynagrodzenie na Słowacji wyniosło 821 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 3400 złotych. W tym samym czasie w Polsce zarabiano przeciętnie 3 895 złotych.

Najwyższe płace czekały na Słowaków w sektorze finansowym oraz ubezpieczeniowym. Średnia miesięczna pensja w tych sektorach wynosiła bowiem 1796 euro (około 7470 złotych). Trzecie miejsce zajęła branża informacja i komunikacja z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 1709 euro. W energetyce średnie zarobki wynosiły natomiast 1358 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 5550 złotych.

Najniższe wynagrodzenia na Słowacji dotyczą budownictwa (średnia pensja w wysokości 566 euro) oraz hotelarstwa i gastronomii (463 euro).

W trzech kwartałach 2014 r. stopa bezrobocia na Słowacji wyniosła 13,4%. Zdobycie zatrudnienia u naszych południowych sąsiadów nie jest zatem prostą sprawą, niemniej jednak w polskich serwisach internetowych sporadycznie pojawiają się oferty pracy na Słowacji. Dotyczą one zwykle pracowników fizycznych oraz przedstawicieli handlowych.

Jakie jest Wasze zdanie na temat zarobków na Słowacji? Czy wyemigrowalibyście do tego kraju? Czekamy na Wasze opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarobki w logistyce
Następny artykułZarobki w leśnictwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here