Praca za granicą Zarobki w Dubaju

Zarobki w Dubaju

-

W Dubaju podobnie jak w Katarze prace fizyczne są „zarezerwowane” dla imigrantów z Azji i wyjazd „na zmywak” w przypadku Polaka na pewno nie byłby opłacalny (pracownicy fizyczni zarabiają średnio 500-600 dolarów miesięcznie). Europejczycy znajdują natomiast zatrudnienie z atrakcyjnym dla nich wynagrodzeniem przede wszystkim jako tzw. specjaliści, ponieważ obecnie w Dubaju istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowane kadry.

Zależnie od branży pracownicy umysłowi mogą liczyć na zarobki – w przeliczeniu na polską walutę – od 20 do nawet 50 tys. złotych. Najważniejsze są wyższe wykształcenie oraz doświadczenie w zawodzie. Szczególnie chętnie zatrudniani są m.in. inżynierzy, architekci, menedżerowie oraz kierownicy budów. Dla przykładu: dyrektor HR w Dubaju zarabia średnio ok. 40-50 tys. zł miesięcznie. Z kolei ze względu na obniżanie stawek przez Hindusów na wysokie zarobki nie mogą liczyć informatycy, których pensja coraz częściej nie przekracza – w przeliczeniu na polską walutę – 10 tys. złotych.

W Dubaju nie ma podziału na wynagrodzenie brutto i netto, ponieważ od pensji nie jest odprowadzany podatek ani składki na emeryturę czy ubezpieczenie zdrowotne. Warto zatem zadbać, aby w zapisie umowy o pracę znalazł się akapit dotyczący finansowania opieki zdrowotnej przez pracodawcę. Często pracodawcy finansują również edukację dzieci swojego pracownika, gdyż edukacja w Dubaju jest prywatna. Zwykle dochodzi do pensji dochodzi także dodatek na zakwaterowanie.

Jeśli chodzi o porównanie cen produktów spożywczych, można przyjąć, że są one podobne w Polsce. Oczywiście ceny produktów importowanych są wyższe, np. droga jest wieprzowina, której muzułmanie nie mogą spożywać bądź jogurt wyprodukowany w Stanów Zjednoczonych. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zamian wybrać jogurt lokalny (ok. 2 zł) oraz wołowinę czy jagnięcinę. Z kolei cena benzyny w Dubaju to około 1,5 zł za litr. Niższe niemal o połowę są także ceny samochodów, elektroniki oraz ubrań.

Chcielibyście pracować w Dubaju? Kusi Was wyjazd do tego kraju? A może byliście w Dubaju turystycznie? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Poprzedni artykułZarobki w Londynie
Następny artykułZarobki operatora CNC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Luteina w ciąży – jak stosować?

Kiedy mowa o luteinie stosowanej w ciąży, pod uwagę należy brać preparaty wydawane z przepisu lekarza, zawierające żeński hormon - progesteron, otrzymany syntetycznie. Środki zawierające luteinę - antyutleniacz, używane jako suplementy diety dla poprawy widzenia, nie są przez ich producentów polecane kobietom w ciąży.

Zasady przyznawania zasiłku dla bezrobotnych

Osoby mające problem ze znalezieniem zatrudnienia mają możliwość zarejestrowania się w urzędzie pracy i uzyskania statusu bezrobotnego. Dzięki rejestracji osoba taka ma opłacane ubezpieczenie, ponadto w niektórych wypadkach przysługuje jej zasiłek dla bezrobotnych.

Zobacz też

Chłodnik litewski – przepis

W upalne lato jedzenie jest ostatnią rzeczą o jakiej myślimy. Nie, jednak nie – ostatnią jest gotowania. Pomimo szczerej niechęci jaką darzymy wtedy kuchnię, coś trzeba jeść… Dlatego wymyślono chłodniki – szybkie, bezproblemowe, podawane, jak nazwa wskazuje, chłodne. Jednym ze znanych chłodników jest chłodnik litewski. Warto go spróbować, bo raczej nikt nie żałuje.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: