Objawy alergii pokarmowej.
1.dotyczące skóry – wysypka, świąd, obrzęk
2.dotyczące układu oddechowego – katar, kaszel, atak astmy, obrzęk krtani
3.dotyczące przewodu pokarmowego – wymioty, bóle brzucha, biegunka

Alergia pokarmowa u dzieci
Alergia pokarmowa najczęściej dotyka dzieci tak więc, jeśli zje ono jakiś uczulający produkt to wystąpić mogą objawy jak:
– wymioty
– wzdęcia
– biegunka
– wysypka
– kaszel
– trudności z oddychaniem

U dzieci alergie pokarmowe pojawiają się około 2-3 miesiąca życia, w momencie odstawienia do karmienia piersią i przestawienia na żywienie mlekiem krowim (na które organizm dziecka nie jest przygotowany). Nie każda biegunka, pojawiająca się u dziecka jest alergią pokarmową. Jeśli jednak się powtarza należy odstawić dziecku mleko. W tym wypadku można żywic niemowlaka mieszanką bezmleczna. Należy również wyeliminować z jadłospisu dziecka wszelkie produkty pochodne jak: kefir, twarożek, śmietana. Jeżeli dziecko jest uczulone na jaka należy również wykluczyć z diety potrawy jak lody, majonez, makarony. W większości przypadków u dzieci po 3 roku życia alergie pokarmowe zanikają samoistnie.Najczęściej przyczyną alergii u dzieci są: mleko, jajka, soja i orzechy ziemne zaś u dorosłych: pomidory, owoce morza oraz ryby.

Leczenie i profilaktyka w alergii pokarmowej:
1.Unikanie pokarmów (najczęściej całkowite wyeliminowanie), które wywołują u nas objawy choroby
2.Jeżeli alergia dotyczy jednego składnika – określenie go i usuniecie, na stałe, z naszej diety.
3.Konsultacja z lekarzem jeśli nasze działania nie przynoszą skutku.
4.Wiedzieć jak radzić sobie w przypadku wystąpienia alergii (zawsze mieć przy sobie odpowiednie leki, szczególnie gdy alergia powoduje duszność).

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozpoznać zdradę?
Następny artykułAlkohol a dieta – informacje

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here