Profilaktyka Czym kierować się wybierając klinikę stomatologiczną?

Czym kierować się wybierając klinikę stomatologiczną?

-

Regularne wizyty u dentysty to podstawa zdrowego i pięknego uśmiechu. Coraz więcej osób dba o swoje zęby i nawet jeśli nie borykają się z żadnymi dolegliwościami bólowymi, to cyklicznie odwiedzają gabinet stomatologiczny. Choć istnieje wiele placówek oferujących leczenie dentystyczne, warto zdecydować się na stałe na jedną z nich. Dlaczego? Lekarz ma możliwość utworzenia wówczas karty, gdzie będzie odnotowywał wszystkie wizyty, konsultacje, dokonane przeglądy i zabiegi. Dzięki tej historii leczenia trafniej będzie mógł podejmować decyzje, co to obecnych problemów stomatologicznych. Jest to również bardziej komfortowe dla samego pacjenta, który zna doskonale dane miejsce i procedury. Jak jednak wybrać „swoją” klinikę spośród tak wielu placówek?

Lokalizacja jest ważna, ale nie najważniejsza

Wiele osób, wybierając gabinet stomatologiczny, kieruje się jego lokalizacją. Nic dziwnego, nikt nie chce spędzać dodatkowego czasu na dojazd czy stojąc w korkach. Jeśli jednak dana klinika stomatologiczna w Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście w Polsce będzie miała bardzo dobre opinie, część osób zdecyduje się skorzystać właśnie z jej usług, nawet jeśli wiąże się to z przejechaniem kilku dodatkowych przystanków. W szczególnej sytuacji są osoby z mniejszych miejscowości i wsi, które często muszą jednak włożyć w dojazd znacznie więcej trudu. W trakcie wyboru kliniki stomatologicznej lokalizacja ma więc znaczenie. Warto jednak uwzględnić je jako jedno z kryteriów. Czasem dodatkowe kilkanaście minut poświęconych na dojazd jest tego warte, jeśli jakość usługi jest znacząco wyższa. Zwłaszcza, że na wizytę przyjeżdża się nie codziennie, a od czasu do czasu.

Oczekiwania w dłuższej perspektywie czasu

Większość pacjentów odwiedza dentystę jedynie po to, by regularnie sprawdzać stan swoich zębów i ewentualnie leczyć powstałe ubytki. Z tej perspektywy, wybór dużej kliniki z bogatą ofertą usług nie ma większego znaczenia. Wiele osób ma jednak w planach np. założenie aparatu ortodontycznego, usunięcie dodatkowych zębów tzw. ósemek, wybielenie zębów czy chociażby sięgnięcie po implanty. Czasem  z powodów finansowych i czasowych nie mogą one zostać zrealizowane w najbliższej perspektywie. Ale jeśli mamy w sobie tego typu zamierzenie, warto pomyśleć nad wyborem placówki, która umożliwi nam realizację tych planów w przeszłości. Jest to na plus dla obu stron. Stomatolodzy mają dostęp do karty pacjenta, znają go osobiście, mogą konsultować się z innymi lekarzami z kliniki. Tym samym pacjent może większość (o ile nie wszystkie) niezbędne badania wykonać w jednym miejscu. Poza tym czuje się swobodniej – zna zespół specjalistów, jest oswojony z budynkiem i ma zaufanie do kliniki.

Postaw na dobre samopoczucie

Wybrawszy klinikę, wcale nie jest powiedziane, że decyzja już zapadła. Kluczowa będzie bowiem pierwsza wizyta. Warto zadać sobie pytania, jak czułem/czułam się w trakcie spotkania z lekarzem? Czy zabieg był komfortowy, czy stomatolog zadbał o zminimalizowanie bólu? Czy mogłem/mogłam o wszystko zapytać, czy uzyskałem/uzyskałam wszystkie informacje dotyczące zdiagnozowanego problemu i sposobu jego leczenia? Nie bez znaczenia jest sam gabinet, czy czuliśmy się w nim dobrze, czy sprzęt był nowy, czy zostały zachowane wszystkie wymogi sanitarne. Czasem przyciągnąć może nas wystrój kliniki czy muzyka idąca w tle – wszystko to ma znaczenie, jeśli chodzi o minimalizowanie stresu związanego z wizytą u dentysty. Na plus działają możliwość napicia się wody czy umycia zębów. Jeśli pierwsza wizyta była dla nas z jakichś przyczyn nieprzyjemna, należy głęboko zastanowić się, czy warto kontynuować leczenie właśnie w tej placówce. Choć miła atmosfera i przyjemne dla oka wnętrza wydają się mało znaczącymi rzeczami, (a czasem nawet oczywistymi) nie można ich ignorować. Placówka stomatologiczna, która profesjonalnie podchodzi do leczenia swoich klientów, będzie dbała o ich samopoczucie już od wejścia, a nie tylko z chwilą, gdy zasiądzie on w fotelu w gabinecie.

Wybierając klinikę stomatologiczną należy uwzględnić kilka kwestii, tak aby wybór ten był satysfakcjonujący. Na szczęście pacjenci mają na ogół dużo możliwości. W związku z tym, kliniki cały czas podnoszą jakość swoich usług i rywalizują między sobą o uwagę klientów. Dzięki temu pomoc stomatologiczna w wielu miejscach stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zwiększa to prawdopodobieństwo na wybranie placówki, która spełni nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwała ondulacja włosów

Trwała ondulacja stanowi nadanie włosom innego kształtu, stworzenie trwałych loków, fal lub odwrotnie – ich wyprostowanie. By osiągnąć efekt, włosy zostają nawinięte na specjalne wałki i każde ich pasmo spryskane zostaje płynem ondulacyjnym. Dzięki temu można nadać włosom dowolny kształt. Jak działa trwała ondulacja?

Śniadanie w hotelu – zasady savoir vivre

Zachowanie się na śniadaniu w znacznym stopniu zależy od standardu i zwyczajów panujących w hotelu. W ładnych, ale mniej eleganckich hotelach atmosfera zazwyczaj jest luźniejsza, więc można pozwolić sobie na większą swobodę, ale z zachowaniem taktu. W bardzo eleganckich miejscach savoir – vivre wymaga surowszego zachowania. Wszędzie jednak, w każdym hotelu, podstawowe zasady pozostają takie same.

Zobacz też

Marketing firmy – jaki rodzaj wykorzystać?

Obawiam się, że nie będę w stanie nakreślić w kilku zdaniach jak dobrze wybrać strategie marketingową dla swojej firmy. Dobór marketingu jest uzależniony od takie wielu rożnych czynników, że byłoby bardzo ryzykownym udzielanie porady na ten temat w sposób pobieżny. Od tego, jaki rodzaj reklamy wybierzemy może zależeć przyszłość naszej firmy, jej rozwój, zatrzymanie rozwoju a nawet upadek. Marketing to bardzo trudna sztuka, nie pozbawiona uroku, ale i elementów stawiających przed przedsiębiorcą bariery. Jeśli chcemy aby nasza prężnie rozwijająca się firma dalej taka była, musimy zadbać o reklamę.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: