Wnętrza Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

-

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt to jeden z najważniejszych elementów w salonie. Niezwykle istotne jest to, aby model dobrze wpasował się do rozkładu mieszkania oraz stylu, który w nim pasuje. Ważne jest też to, aby oglądanie telewizji było komfortowe. Jeśli jesteś na etapie urządzania salonu i nie wiesz, gdzie powinieneś postawić telewizor, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Postawić czy powiesić? 

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od dwóch aspektów. Po pierwsze niezwykle ważna jest w tym przypadku wielkość mieszkania, a po drugie – gabaryty odbiornika. Jeśli wybrany przez nas model jest naprawdę duży, powinniśmy rozważyć zawieszenie telewizora led na jednej ze ścian. Takie rozwiązanie sprawdzi się także wtedy, gdy nasz salon nie należy do tych przestronnych. Możemy powiesić go np. na stelażu sufitowym lub naściennym. Na rynku dostępne są także warianty, które pomogą nam w zamontowaniu telewizora w zagłębieniu ściany. 

Jeśli salon jest większych rozmiarów lub wybrany przez nas odbiornik nie jest duży, możemy postawić go na szafce RTV. Kolejną opcją jest zamknięcie telewizora w specjalnej szafce, która jest od niego szersza i głębsza. Jednak taka alternatywa sprawdza się wtedy, gdy z telewizora led korzystamy raczej od święta niż na co dzień. 

Na której ścianie powiesić telewizor?

O tym, w którym miejscu naszego salonu znajdzie się telewizor, w ogromnej mierze decydują zainstalowane podczas budowy gniazda. Przeważnie pojawiają się one na jednej ze ścian prostopadłych do ścian z oknami. Czy można powiesić lub postawić odbiornik między oknami, lub dokładnie naprzeciwko nich? 

W aranżacjach wnętrz bez problemu znajdziemy przykłady ulokowania telewizora led dokładnie pomiędzy oknami. Nieco rzadziej spotkamy się z ustawieniem, gdzie ekran znajduje się na wprost. Takie rozwiązania są więc dopuszczalne, ale pamiętajmy o tym, aby sięgać po nie wyłącznie w ostateczności, szczególnie wtedy, gdy architektura naszego wnętrza nie daje innej możliwości. W takim przypadku z pewnością konieczne będzie zamocowanie w oknach odpowiednich osłon, dzięki którym wkradające się do wnętrza słońce nie będzie utrudniało oglądania, odbijając się od ekranu, ani nie będzie raziło nas w oczy. 

Telewizor led – gdzie go postawić? 

Jeżeli nie chcemy, aby nasz telewizor led zawisł na ścianie, możemy postawić go na specjalnie przeznaczonych do tego meblach. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie jednego z modeli stolików pod TV. Te meble mają tę zaletę, że możemy bez trudu dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia oraz aranżacji wnętrza. Co ciekawe, taką szafkę możemy także wykonać sami np. z palet. 

Inną opcją jest wkomponowanie odbiornika w meblościankę – w takiej sytuacji urządzenie nie wyróżnia się na tle aranżacji, co z pewnością spodoba się osobom preferującym harmonijny wystrój. Musimy jednak pamiętać o tym, że zabudowa meblowa tego typu z pewnością nie zagwarantuje nam tak dużych możliwości zaaranżowania kącika telewizyjnego, jakie oferuje wolnostojący stolik pod telewizor. 

Jak widać na powyższych przykładach, ustawienie telewizora w salonie, w dużej mierze jest uzależnione od tego, jak zostało zaprojektowane nasze wnętrze. Pamiętajmy o tym, że jego usytuowanie warto zaplanować już na wczesnym etapie budowy domu lub wykańczania mieszkania. Dzięki temu codzienne oglądanie ulubionych programów będzie prawdziwym relaksem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gra w Osła – zasady

Osioł to gra karciana dla co najmniej trzech osób. Celem gry jest zebranie czterech kart o tej samej wartości zanim zrobi to inny gracz.

Pieprz czerwony – zastosowanie, właściwości

Problem z czerwonym pieprzem polega na tym, że albo nie jest czerwony, albo nie jest pieprzem.

Zobacz też

Jedzenie przed snem – skutki

Sięganie po przekąski po godzinie 19 to jedno z najpoważniejszych żywieniowych przestępstw, które w krótkim czasie prowadzą do nadwagi. Pogarszają także nasze samopoczucie oraz jakość nocnego wypoczynku.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: