Dieta Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta – informacje

-

Przeciwwskazania:
– alkohol oddziałuje na system nerwowy
– gdy organizm jest osłabiony dietą – alkohol działa mocniej
– powoduje gwałtowny wzrost apetytu
– spożywanie alkoholu może zaprzepaścić efekty diety
– jest źródłem pustych kalorii
– zaburza gospodarkę lipidową organizmu alkoholu działa negatywnie na zdolność wątroby do spalenia tłuszczu
– alkohol, a szczególni piwo, powoduje zwiększony apetyt

Jeżeli stosujemy dietę odchudzającą to pamiętajmy, że:
– butelka piwa ma 250 kcal
– butelka portera – 300 kcal
– kieliszek wódki – 200 kcal (i to bez soku, który tylko dodaje kalorii, dlatego drinki są tak
kaloryczne)
– lampka wytrawnego wina – 100 kcal
– lampka słodkiego wina – 150 kcal
– kieliszek szampana – 115 kcal

Alkohol wpływa negatywnie nie tylko na pracę wątroby ale również na układ pokarmowy oraz mózg. W związku z kaloriami, jakie zawiera, oraz upośledzaniu metabolizmu lepiej z niego zrezygnować jeśli naprawdę chcemy podjąć walkę z nadwagą. Każdy zgubiony kilogram równa się 7000 kcal więc łatwo przeliczyć, iż w trakcie diety nie ma miejsca na dodatkowe kalorie w postaci alkoholu. Ponadto alkohol rozluźnia a więc sprzyja zachowaniom nieprzemyślanym. Łatwo wtedy złamać dietetyczne postanowienia i zamówić coś kalorycznego do piwa lub słodkiego do wina.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

Umiejętne prowadzenie rozmowy o seksie jest prawdziwą sztuką. Kiedy się kochamy wszystko odbywa się poza słowami. Gdyby jednak wszyscy partnerzy erotyczni potrafili czasem szczerze porozmawiać o tym, co łączy ich w sypialni, być może udałoby się uniknąć wielu niepotrzebnych frustracji wynikających z nieporozumień w tej dziedzinie. Pewnych rzeczy oczywiście możemy domyślić się intuicyjnie. Na przykład kobieta o gorącym temperamencie szybko zorientuje się, czy jej kochanek ma równą ochotą na częste i intensywne zbliżenia. Problem jednakże polega na tym, że diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Może nas bowiem irytować jakiś drobny nawyk partnera lub jego niechęć do urozmaicenia seksu.

Jak odzwyczaić dziecko od smoczka?

Mali ludzie mają naturalną potrzebę ssania. Nie jest więc niczym dziwnym ani złym widok dziecka ze smoczkiem – „mini stacją ssania”. Najistotniejsze jest to kiedy i jak pomóc dziecku z tego przyjemnego przyzwyczajenia zrezygnować.

Zobacz też

Jaki kurs fotografii wybrać?

W związku z niezwykłą popularnością fotografii, oferta kursów na rynku jest ogromna, tak samo przedział tematyczny, od bardzo ogólnych podstawowych kwestii związanych z obsługa aparatu do wyspecjalizowanych wąskich zagadnień z danej dziedziny.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: