Masaż Su Jok to w tłumaczeniu „dłoń, stopa”.

To właśnie te części ciała stanowią zwierciadła naszego organizmu:
– dłoń: kciuk-szyja (dolny paliczek) oraz głowa (górny paliczek);
– stopa: duży palec-szyja (dolny paliczek) i głowa (górny paliczek);
– 2 oraz 5 palec – ręce: ramiona (paliczek dolny), przedramiona (paliczek środkowy) i dłonie (paliczek górny);
– 3 i 4 palec – nogi: uda (paliczek dolny), podudzie (paliczek środkowy) oraz stopy (paliczek górny).

Według medycyny Wschodu w naszym ciele znajduje się energia, która jest odpowiedzialna za nasze samopoczucie oraz za stan organizmu. Dzięki niej zostaje zachowana równowaga między naszym ciałem a światem zewnętrznym.

W przyrodzie, jak i w ciele człowieka istnieją przeciwieństwa zwane Yin i Yang. Yin (element żeński) reprezentuje: ziemia, księżyc, noc oraz niemoc i rozprężenie. Yang (element męski) to natomiast: niebo, słońce, dzień, energia, kreatywność oraz ciepło i ogień. Siły te płyną w kanałach zwanych „meridianami”. W ten sposób docierają do tkanek, a także narządów. Aby zrównoważyć obie te siły, należy utrzymać energię ciała w harmonii. Zaburzenia Yin i Yang bądź energii przyczyniają się do powstania chorób w naszym ciele.

W trakcie zabiegu uciskane są odpowiednie punkty, które stanowią połączenie z organizmem. W zależności od aktywności danego punktu, zostaje wywarty wpływ na określoną część ciała. W masażu stosowane są dłonie masażysty oraz pałeczki diagnostyczne, dzięki którymi można znaleźć odpowiednie punkty na ciele, a następnie je uaktywnić. Można także zastosować kulki masujące, igły, magnesy oraz kamienie i inne przyrządy umożliwiające masaż na wybranych punktach. Po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, a także następuje wzrost temperatury ciała.

Zabieg ten szybko przynosi ulgę ciału. Można go zastosować w momencie, kiedy występuje ból, depresja, a także w przewlekłych schorzeniach oraz stanach ostrych.

Mieliście kiedyś okazję przetestować masaż Su Dżok? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarunki rozwoju przedsiębiorczości
Następny artykułJak dostać awans?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here