Prowadzenie domu Jak udekorować stół?

Jak udekorować stół?

-

Oprawa obiadu lub uroczystej kolacji powinna być wzbogacona:
– kremowym obrusem,
– serwetkami (do położenia na kolana),
– elegancką zastawą,
– kryształowymi kieliszkami,
– zapalonymi świeczkami – mogą być w podstawkach, lichtarzu, jak również pływające, w szklanej misie wypełnionej wodą.

Kiedy posiłek jest wydawany w święta warto pamiętać o odpowiednich ozdobach. Jeśli to Boże Narodzenie niech na obrusie i serwetkach królują barwy takie jak zieleń i czerwień, pamiętajmy też o świątecznych stroikach. Na Wielkanoc wystarczy bukiet wiosennych kwiatów oraz wydmuszki jajek na długich patyczkach, włożone do wazonu. Pięknie udekorowany stół nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami.

Oto kilka zasad, które warto stosować podczas dekoracji stołu:
Nieparzyste liczby – świece, kwiaty, ozdobne wazony, które będą stać na widoku powinny być w nieparzystej ilości, gdyż wtedy ich ułożenie sprawia wrażenie harmonii.
Owoce – na środku warto ustawić ładną misę z owocami, oczywiście prawdziwymi.
Prostota – nie przesadzajmy z dekoracjami – stół ma przykuwać wzrok, a nie męczyć go przepychem.
Przestrzeń – zadbajmy, aby wysokość dekoracji nie utrudniała rozmów, nie ma nic gorszego niż goście zasłonięci przez wazon z kwiatami czy stroiki.
Ustawienie – nie ustawiajmy pojedynczych ozdób takich jak wazon czy świeczka pośrodku długiego stołu. Lepiej ustawić kilka elementów dekoracyjnych wzdłuż stołu, co nada mu spójny wygląd.
Kolor – jeśli nie jesteś pewna, jaki kolor powinien dominować w dekoracji stołu, zdecyduj się na biel (zawsze elegancka) lub na inny, mocny kolor (czerwień, czerń). Nie mieszaj więcej niż dwóch barw.

Jak dekorujecie swój stół? Przywiązujecie do tego jakąś szczególną wagę?

Poprzedni artykułLeczenie przeziębienia
Następny artykułJak wyleczyć lęk wysokości?
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Cukrzyca ciążowa – leczenie

Z cukrzycą mamy do czynienia wówczas, kiedy organizm wykazuje nietolerancję na glukozę we krwi, a trzustka produkuje zbyt małe ilości insuliny. Hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomi glukozy we krwi, wykryta podczas ciąży, może świadczyć bądź o tym, że kobieta już wcześniej miała problemy związane z cukrzycą, ale dopiero ciąża stała się przyczyną ich wykrycia lub z tym, że słaba tolerancja glukozy związana jest bezpośrednio z ciążą i po jej zakończeniu wszystko wróci do normy.

Grillowanie – porady

Warto przypomnieć o kilku zasadach, które umilą nam czas spędzany z rodziną czy przyjaciółmi w ogrodzie przy ruszcie pełnym pyszności.

Zobacz też

Jak prać wełnę?

Wełna jest naturalnym materiałem, który wytwarza się z futra zwierząt (owiec, kóz, królików, lam). Wełna posiada wiele zalet: jest ładnie poskręcana, ma świetne właściwości termoizolacyjne, łatwo się przędzie, jest bardzo elastyczna i rozciągliwa. Jest też bardzo chłonna, może wchłonąć dużą ilość wilgoci nie dając wrażenia przemoknięcia. I co najważniejsze: wełna bardzo ładnie wygląda.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: