Prowadzenie domu Jak usunąć plamy ze skórzanego obuwia?

Jak usunąć plamy ze skórzanego obuwia?

-

1. Przygotuj się.

Będziesz potrzebować miski, wody i octu spirytusowego. Przyda się też miękka szmatka, ściereczka z mikrofibry, szczotka do obuwia, pasta do butów, talk, gazety i gumka kreślarska. Miękką ściereczką lub szczotką usuń z butów wszelkie zanieczyszczenia. Wyciągnij sznurowadła, aby nie zamokły ani nie zabrudziły się pastą. Sznurowadła można prać, więc rozważ wrzucenie ich do pralki w woreczku do prania delikatnych materiałów.

2. Plamy z soli.

Jeśli chcesz usunąć plamy z soli, zmieszaj ze sobą w równych proporcjach ocet i wodę, a następnie zamocz w tym czystą szmatkę i nanoś płyn bez pocierania na zaplamione miejsca, aż plamy znikną.

Uwaga! Nigdy nie zostawiaj butów do wyschnięcia na słońcu ani pod kaloryferem – skóra może zesztywnieć lub się odbarwić.

3. Tłuste plamy.

Jedną z najprostszych metod jest zastosowanie talku. Sprawdzi się on znakomicie, jeśli plama jest świeża. Najpierw postaraj się odcisnąć jak najwięcej tłuszczu za pomocą chusteczki higienicznej czy ściereczki. Staraj się nie pocierać ani nie skrobać po skórze – jest porowata i wchłania brud, nie chcesz więc jej tego ułatwić. Obficie posyp plamę talkiem i zostaw na noc. Rano delikatnie wyszczotkuj miejsce, w którym była plama. Nie trzyj za mocno, by nie wcierać w skórę resztek talku. Możesz też wykorzystać płyn do naczyń rozcieńczony wodą. Możesz nanieść go na plamę czystą szmatką, a potem spłukać wodą destylowaną. Nie jest to dobra metoda, jeśli obawiasz się przemoczenia obuwia.

Pamiętaj, aby buty suszyć w cieniu i w przewiewnym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

A Ty? Jak czyścisz swoje skórzane buty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak świętować awans w pracy?

Awans w pracy jest jednym z milszych wydarzeń na drodze naszej zawodowej kariery. Pierwsza radość pojawia się, kiedy po długim szukaniu pracy wreszcie ją znajdujemy. Potem długa droga pełna stresów i wyrzeczeń, wymagająca cierpliwości i siły, w końcu osiągamy cel – lepsze warunki pracy, a co najważniejsze – wyższe comiesięczne wpływy na konto bankowe.

Zupa jagodowa – przepis

Jagody, zwane w Galicji borówkami, są owocami łatwymi w obróbce smacznymi, a przede wszystkim wartościowymi. Nie należy zapominać też o ich właściwościach leczniczych. Dojrzałe jagody działają przeczyszczająco, zaś suszone przeciwdziałają biegunce. Świetnie wspomagają również leczenie chorób naczyniowych, takich jak np. żylaki.

Zobacz też

Prezent na rocznicę ślubu – pomysły

Drewniane, miedziane, koronkowe i wiele innych. Małżonkowie mogą świętować rocznicę ślubu wiele razy. To przede wszystkim okazja do świętowania we dwoje, ale jeśli małżeństwo urządza rocznicową imprezę dla znajomych powinniśmy pomyśleć o prezencie.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: