Prowadzenie domu Jak usunąć ślady po naklejkach?

Jak usunąć ślady po naklejkach?

-

1. Zanim oderwiesz naklejkę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – dlatego powstrzymaj się od oderwania naklejki bez przygotowania. Możesz ułatwić sobie dokładne jej usunięcie na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli naklejka jest papierowa, możesz ją natłuścić. W tym celu posmaruj ją majonezem (nie spłynie nawet z pionowej powierzchni) lub przyłóż wacik nasączony olejem i obciąż go na przykład słoikiem z dżemem. Zostaw na kwadrans, po czym plastikowym nożykiem, linijką lub krawędzią starej karty kredytowej zeskrob pomału nalepkę z podłoża. Resztki kleju również da się zeskrobać w ten sposób, być może powtarzając natłuszczanie.

2. Obdartusy.

Jeśli nalepka jest już poobdzierana, najpierw spróbuj nasączenia resztek zwykłą letnią wodą. Przyłóż do naklejki kilkukrotnie złożony i porządnie zmoczony ręcznik papierowy – jeśli klej jest wyprodukowany na bazie substancji rozpuszczalnych w wodzie, da się łatwo usunąć za pomocą linijki czy innego podobnego przedmiotu. Jeśli namoczenie nie pomogło, spróbuj metody tłuszczowej. Dopiero jeżeli się nie udało, możesz spróbować wykorzystać aceton – jednak pamiętaj, że może on uszkodzić czyszczoną powierzchnię, dlategom najpierw wypróbuj tę substancję w mało widocznym miejscu. Aceton jest bezpieczny w przypadku szkła. Resztki kleju usuń za pomocą linijki lub starej karty kredytowej.

A w jaki sposób Ty pozbywasz się niechcianych naklejek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy warto dać facetowi drugą szansę?

Niejednokrotnie mężczyźni, którzy odchodzą od swoich partnerek, po pewnym czasie zmieniają zdanie. Wracają skruszeni i proszą o kolejną szansę. Kobieta w takiej sytuacji staje przed trudnym dylematem – dać mu drugą szansę czy też odprawić go z kwitkiem?

4 powody, aby kupić pralko-suszarkę

Jeśli myślisz o zakupie takiego urządzenia jak pralko-suszarka, ranking...

Zobacz też

Dieta Dukana – informacje

Dieta proteinowa zyskała na popularności dzięki książce francuskiego lekarza, Pierre'a Dukana, pt. „Nie potrafię schudnąć”. Jej zasady są proste – spożywa się tylko białko, ponieważ jego spalenie wymaga większego zaangażowania organizmu. Dzięki dużemu wydatkowaniu energii – łatwiej i szybciej chudniemy.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: