Prowadzenie domu Jak wyczyścić plamy z potu?

Jak wyczyścić plamy z potu?

-

Na początku warto rozróżnić materiały, które można oczyścić z plam z potu; należą do nich:
– delikatne materiały typu wełna czy jedwab;
– materiały, które można prać takie jak tkaniny syntetyczne, bawełna;
– skóra i zamsz.

Metody oczyszczania ubrań z plam z potu:
1. Nakrętkę płynu do prania nałóż na plamę i delikatnie pocieraj palcami plamę, potem zostaw do odmoczenia ubranie w płynie i wypierz. Jeśli nie masz płynu – użyj szamponu.
2. W przypadku kolorowej odzieży zastosuj mieszankę z:
– dwóch filiżanek wody
– 4 łyżeczek octu
Zamocz w tym roztworze ubranie na półtorej godziny, a potem wypierz.
3. Jeśli chcemy usunąć plamy potu z białych ubrań użyjmy wody utlenionej. Zamocz ubranie w mieszance (proporcja pół na pół – woda oraz woda utleniona) na 30 minut, a potem wypierz.
4. Inny sposób pozwala na wykorzystanie płynu do prania oraz słońca. Wystarczy zamoczyć ubranie w zimnej wodzie, nałożyć płyn na plamy i wystawić na słońce do wysuszenia. Po 3 godzinach wypierz normalnie w pralce.
5. Sodę kuchenną zmieszaj z wodą od uzyskania konsystencji papki i nałóż na plamy z potu. Zostaw na 20 minut a potem wypierz.
6. Inny sposób to użycie, w tym samym celu, wody z dodatkiem mydła. Taką miksturą przecieramy plamy, następnie jeszcze raz, tylko wodą wzbogaconą amoniakiem. Na koniec wycieramy poplamione wilgotną ścierką i suszymy suszarką.
7. Bieliznę, wykonaną z tkanin syntetycznych, czyścimy roztworem wody utlenionej, zmieszanej z łyżeczką amoniaku a potem pierzemy w pralce.

Znacie inne sposoby na czyszczenie plam z potu? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wycofać pozew o rozwód?

Rozmyśliliście się i chcecie cofnąć pozew o rozwód? Poprawa wzajemnych relacji doprowadziła do pogodzenia się, a termin rozprawy rozwodowej został już wyznaczony? Co robić? Cofnąć najzwyczajniej w świecie pozew. Zapraszam do przeczytania tej porady – po ogólnych informacjach o samej instytucji cofnięcia i terminach przedstawię dwa praktyczne sposoby na cofnięcie pozwu i jeden za rezygnację z postępowania.

Jak zrobić dobre zdjęcia grupowe?

Dobre zdjęcie grupowe, wbrew pozorom, wcale nie jest proste i wymaga o wiele więcej zaangażowania i zdolności komunikacji niż komenda wysyłająca wyższych do drugiego rzędu a niższych do pierwszego. Takie zdjęcia rzadko kiedy się udają.

Zobacz też

Rodzina zastępcza a rodzice biologiczni

Rodzina zastępcza nie oznacza rodziny adopcyjnej. Rodzina zastępcza, do której trafia dziecko na skutek – najczęściej – orzeczenia sądu rodzinnego o umieszczeniu dziecka w takiej rodzinie, nie przysposabia (adoptuje) w ten sposób małoletniego.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: