styl industrialny

Styl industrialny zawojował świat designu. Beton to obecnie jeden z trendów, który doskonale wpisuje się w loftową stylistykę i pofabryczny klimat. Wykorzystanie betonowych powierzchni stało się jednym z wyróżników stylu industrialnego. Okazuje się, że aranżacje z betonem mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko we wnętrzach nawiązujących do tego typu projektów. Gdzie można położyć betonową podłogę i zyskać dzięki niej nietuzinkowy efekt? Zobacz nasze propozycje.

Skojarzenie z betonem bywa jednoznaczne: pofabryczna aura, surowy, minimalistyczny i stonowany charakter wnętrza. Czy to wszystko? Coraz częściej surowiec ten bywa wykorzystywany w nieoczywisty sposób, któremu daleko do industrialnego designu. Sprawdź aranżacje z betonem na podłodze w nietuzinkowych rozwiązaniach. Jak wkomponować w nie gres podłogowy?

Beton we wnętrzu drewnianym

Drewniane wykończenia ścian zdecydowanie wracają do łask. W projektach możemy zauważyć powrót do trendu z lat 90. – boazerii i desek jako dekoracji ściennej. Surowe, lite drewno to prostota i przytulność. Jak podkręcić ten efekt? Możemy wykorzystać kontrast, kładąc na podłodze płytki gresowe imitujące beton, np. Apenino gris z kolekcji marki Cerrad. Ich delikatny odcień idealnie współgra z drewnem. Beton w połączeniu z drewnem to niezawodna aranżacja. Motyw betonowy z podłogi możemy także „przedłużyć”, montując część płytek na ścianie – gres ten nadaje się także do ich wyłożenia.

Beton we wnętrzu w stylu skandynawskim

Skandynawskie motywy w aranżacji wnętrz skutecznie skradły serca projektantów i miłośników home decor. W tego typu designie prym wiodą materiały nawiązujące do natury, w tym drewno. Wnętrza są minimalistyczne i jasne, a paleta barw ograniczona do bieli, szarości i beży oraz co najwyżej delikatnych akcentów o mocniejszym kolorze. Wprowadzając do projektu betonową podłogę, decydujemy się na wyrazisty kontrapunkt. Efekt ten jest zaskakująco spójny z całym wnętrzem. Dzięki płytkom gresowym imitującym beton (np. Apenino bianco) w łagodnych odcieniach szarości podkreślimy „czystość” i prostotę wnętrza.

Betonowa podłoga w przytulnej kuchni

Przytulna kuchnia z betonową podłogą? Czemu nie! To nietuzinkowe rozwiązanie spodoba się fanom tradycyjnych wnętrz z lekkim, nowoczesnym twistem. Imitujące beton płytki gresowe Apenino rust o ciepłym odcieniu stworzą ciekawą aranżację bez efektu „wychłodzenia” wnętrza. Gres na podłodze w kuchni ma szereg innych zalet: łatwo go zmywać, nie nasiąka wodą, jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here