Remont i naprawy Jak malować mieszkanie?

Jak malować mieszkanie?

-

Oczywiście można malowanie mieszkania zlecić fachowcom, ale z drugiej strony dostępność szybkoschnących farb oraz duży wybór pędzli znacznie ułatwia wykonanie tej czynności samodzielnie. Jeśli zastosujemy się do poniższych wskazówek malowanie okaże się całkiem proste.

1. Zacznij od przygotowania wolnej przestrzeni. Najlepiej jest w tym celu wynieść meble i sprzęty do drugiego pokoju, a podłogę okleić folią. Zakryć należy również listwy okienne oraz gniazdka i kontakty.
2. Jeśli ściany mają ubytki lub są nierówne (a większości bloków tak jest) to należy je zagipsować.
3. Teraz przystąp do mycia ścian za pomocą gorącej wody, w której rozcieńczony jest specjalny płyn, przeznaczony do tego zabiegu. Najlepiej jest myć gąbką, która świetnie zbiera brud i łatwo wycisnąć z niej wodę.
4. Kolejny etap to umycie ścian czystą wodą.
5. Gdy ściana dobrze wyschnie można przystąpić do zeskrobywania starej farby za pomocą szpachelki.
6. Jeśli zdecydowaliśmy się na malowanie pędzlem warto wiedzieć jak należy go trzymać, aby ułatwiło to malowanie.
7. Jeżeli używamy cienkiego pędzelka trzymajmy go jak długopis czyli za pomocą kciuka i palca wskazującego, taki pędzel stosujemy do małych powierzchni i poprawiania niedociągnięć.
8. Pędzle ciężkie, o grubej rączce należy trzymać w całej dłoni, takie sprawdzą się z kolei w przypadku malowania całych ścian i sufitów
9. Nakładanie farby również jest sztuką, którą warto opanować. Gdy nakładamy farbę zawsze zamieszajmy kilka razy pędzlem w puszce. Potem uderzamy kilka razy o kant pojemnika, aby nadmiar farby spadł. Pamiętaj również, aby na pędzlu było mniej farby, gdyż w innym przypadku na ścianie zostaną nierówności, a ty możesz ubrudzić się farbą.
10. Gdy malujesz wałkiem zawsze starannie odciśnij go na kracie malarskiej, unikaj korzystania w tym celu z gazet, gdyż druk może przeniknąć na wałek a w konsekwencji, wraz z farbą, trafić na ściany.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułJak dobrać kolor ścian?
Następny artykułJaką działkę kupić?
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć w Borach Tucholskich?

Park Narodowy Bory Tucholskie znajduje się...

Jak zrobić button w Corelu?

Button - mały przycisk, zazwyczaj zmieniający kształt, kolor po najechaniu na niego kursorem. Masz pomysł – zrealizuj go!

Zobacz też

Co zrobić, kiedy królik jest agresywny?

W przypadku agresywnego zachowania królika musimy rozważyć możliwe przyczyny takiego zachowania. Królik nieprzyzwyczajony do kontaktów z człowiekiem może reagować agresją ze strachu na wszelkie próby kontaktu. Jeśli problem dotyczy królika świeżo zakupionego w sklepie zoologicznym lub adoptowanego o nieznanej przeszłości, powinniśmy poświęcić trochę czasu na oswajanie go.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: