Rodzaje farb:
– Odporne na ścieranie można zmywać samodzielnie w przypadku zabrudzenia.
– Matowe czy z połyskiem – ten drugi rodzaj emulsji nie błyszczy nawet w przetartym miejscu. Jednak jeśli ściana ma zgrubienia to farba z połyskiem tylko to uwypukli. Do ścian z nierównościami lepiej sprawdza się farba matowa.

Dobór kolorów
1. Podstawowym błędem jest brak umiejętności rozróżnienia między kolorem idealnym jako tło a takim, który ma służyć podkreśleniu ścian. Żeby łatwiej to zrozumieć posłużmy się metaforą kosmetyczną – podkład będzie tłem a pomadka i cienie – farbą akcentującą. Emulsja na ścianie służy wyeksponowaniu i podkreśleniu mebli dlatego należy wybrać idealną farbę jako tło.
2. Najważniejsze to wybór takiej farby, która będzie pasować do wszystkich elementów wyposażenia pokoju, oczywiście neutralny nie znaczy beżowy – możesz wybierać między pastelami po głębsze i bardziej nasycone barwy.
3. Większość firm produkujących emulsje oferuje je w podstawowych kolorach, z którego każdy ma swoje odcienie (od najciemniejszych do najjaśniejszych) Zawsze trafionym wyborem jest środkowy pasek w katalogu z farbami.
4. Warto malować sufit tym samym kolorem farby co ściany. Jeśli pozostawisz go w kolorze białym, wyglądać będzie jak prześcieradło. Gdy twoje mieszkanie ma nisko osadzony sufit to pomaluj sufit o dwa tony jaśniejszym kolorem niż ściany. Z kolei jeśli twoje mieszkanie jest wysokie, aby je optycznie obniżyć pomaluj ściany kolorem o dwa odcienie ciemniejszym niż ściany.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUmowa najmu mieszkania – wzór
Następny artykułJak malować mieszkanie?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here