Na balkonie możemy uprawiać większość roślin, głównie jednak te jednoroczne. Możemy również uprawiać rośliny cebulowe takie jak tulipany, hiacynty czy szafirki, wystarczy kupić sadzonki i wsadzić je do doniczki jesienią. Gdy nastaną mrozy rośliny musimy okryć.

Możemy wsadzić na balkonie również krzewy i drzewka, tworząc w ten sposób miniaturowy ogród. Wspaniale będą się prezentowały: niskie iglaki, trzmieliny oraz powojniki. Możemy je również formować w ciekawe kształty (stożek, kula), wybierając w tym celu mirt oraz bukszpan.

Hodując na balkonie duże rośliny powinniśmy pamiętać, aby donice ustawiać w zacisznej jego części – ważne jest aby nie uszkodził ich wiatr. Ustawiając duże donice na balkonie pamiętajmy, że ich ciężar ulega zwiększaniu, gdy ziemia staje się mokra – dopuszczalne obciążenie balkonu wynosi 250 kg na metr kwadratowy. Pielęgnując rośliny balkonowe musimy pamiętać, aby często je podlewać ponieważ wiatr wysusza podłoże kwiatów.

Jakie kwiaty na balkon?
– Stokrotki – są wdzięczne i pojawiają się już w kwietniu, pamiętajmy jednak o przepuszczalnym podłożu;
– Aksamitki – bardzo popularne w naszym kraju, kwitną od lata do późnej jesieni;
– Nemezja – łatwa w uprawie, może znaleźć ją w ogródku skalniakowym, przygotowanym w kamiennej misie;
– Pelargonia – jest rośliną dość łatwą w uprawie, wrażliwa na niskie temperatury, wymaga obfitego podlewania;
– Heliotrop – jego charakterystyczne i ciemne kwiatki wydzielają woń wanilii. Długo kwitnie – od lipca do pierwszych przymrozków;
– Fiołki – potrafią zakwitnąć dwa razy do roku, lubią półcień i żyzne podłoże;
– Begonie – bardzo ładnie rośnie na słonecznym balkonie, nie przeszkadza im półcień;
– Sanwitalia – roślina o kwiatkach przypominających margaretki;
– Surfinie – potrzebują słońca, pięknie kwitną.

Posiadacie kwiaty na balkonie? Czym kierowaliście się przy ich wyborze?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMole spożywcze – jak zwalczać?
Następny artykułDziewczyna się nie odzywa

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here