Zalecenia dotyczące pielęgnacji pelargonii
– wymagają dużo światła, nawet bezpośrednie nasłonecznienie jej nie szkodzi
– lubią dobrą cyrkulację powietrza
– zimą przechowujemy pelargonie w temperaturze ok. 8-10 C
– pelargonie w okresie letni podlewamy dość obficie
– zalecana jest ziemia będąca mieszanką ziemi prze kompostowej torfem (podczas gorących dni nie będzie zasychać ani pękać wierzchnia warstwa)
– nie podlewamy ich w czasie dnia tylko rano (wieczorem jest zabronione gdyż wpływa to na rozwój grzybów)

Pelargonie są jednym z bardziej popularnych roślin, które możemy spotkać na balkonie i tarasach. Wiąże się to zapewne z małymi wymaganiami uprawowymi oraz tym, iż długo kwitną. Do uprawy w ogrodzie poleca się specjalna odmianę tej rośliny zwanej Pelargonium hortorum, charakteryzująca się różnobarwnymi kwiatami, które są zebrane w kopulaste baldachy. Oprócz rabat mogą mieś zastosowanie również w doniczkach i skrzynkach ustawionych na balkonie czy tarasie. Pięknie się prezentują gdy są posadzone w wiszących pojemnikach.

Choroby pelargonii
Najczęściej mogą być one zaatakowane przez choroby grzybowe. Zainfekowane liście mogą mieć plamy lub szarawy nalot. Kolejną przypadłością pelargonii może być rdza – wówczas plamy mają kolor żółty. Na spodzie liści pojawiają się brązowe brodawki, liście potem brązowieją i opadają

Szkodniki atakujące roślinę to:
– mszyce
– przędziorki
– mączliki

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak napisać wniosek o przymusowe leczenie alkoholizmu?
Następny artykułPielęgnacja storczyków

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here