Ślub Prezenty ślubne - pomysły

Prezenty ślubne – pomysły

-

Ślubne obyczaje powoli ulegają zmianie, czego najlepszym dowodem jest zastąpienie zwyczajowych kwiatów ofiarowanych młodym w trakcie składania życzeń, maskotkami, książkami, czy butelką dobrego wina. Coraz bardziej problematyczny staje się także wybór prezentu, z którego nowożeńcy będą zadowoleni.

Jeśli nie mamy ochoty łamać sobie głowy wymyślaniem oryginalnego prezentu, możemy ofiarować pieniądze. Są one zawsze mile widzianym podarunkiem. Często sami młodzi zaznaczają, że właśnie o taką formę prezentu proszą. Pieniądze zazwyczaj wkładamy do koperty z życzeniami. Jedyną wątpliwością, jaka nasuwa się to kwota, którą powinniśmy ofiarować. Oczywiście jest ona w dużej mierze uzależniona od możliwości finansowych darczyńcy oraz stopnia pokrewieństwa, ponieważ zwyczajowo to rodzice chrzestni dają największy prezent. Dalsza rodzina zazwyczaj wkłada do koperty kwotę zbliżoną do wartości kosztów weselnych, jakie młodzi ponieśli, aby ich ugościć.

Wciąż dosyć często kupowane są praktyczne prezenty, takie jak markowe garnki, ciśnieniowe ekspresy do kawy, odkurzacze, czy sprzęt RTV. Zdarza się także, iż młodej parze ofiarowane są przedmioty artystyczne – rzeźby, obrazy a nawet wyroby rzemiosła artystycznego.

Niektóre pary formułują swoją „listę marzeń”, jest to wciąż mało popularna usługa, funkcjonująca w niektórych sklepach. Młodzi wybierają produkty, które chcieliby dostać, następnie lista dostarczana jest do gości. Sklep czuwa nad tym, aby prezenty nie dublowały się. Wymarzone prezenty umieszczone na liście wcale nie muszą być bardzo drogie – to jeden z mitów, który sprawia, że to rozwiązanie nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością. W rzeczywistości lista prezentów jest niezwykle praktyczna, zaś jej niewątpliwą zaletą jest to, że pozwala oszczędzić czas i energię, którą zużylibyśmy na wymyślanie, a następnie poszukiwanie prezentu, dodatkowo mamy gwarancję, że prezent będzie trafiony.

Macie jakieś inne pomysły na prezenty ślubne? Napiszcie o nich w komentarzach.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy opłaty za Internet w komórce muszą być wysokie?

Wiele razy mieliśmy okazję słyszeć od znajomych, że Internet w telefonie to droga przyjemność. Czy musi tak być w rzeczywistości?

Gymstick – zestaw ćwiczeń

Gymstick został stworzony przez Fiński Instytut Sportu w Lahti. Gymstick jest długim kijem stworzonym ze szklanego włókna, do którego zostały przymocowane dwie rozciągające się gumy. Na końcach gum zrobione są pętle, w które podczas ćwiczeń wkłada się stopy.

Zobacz też

Wypowiedzenie umowy pracownicy w ciąży

Kobieta w ciąży zgodnie z polskim ustawodawstwem jest objęta specjalną ochroną od momentu poczęcia dziecka do dnia rozwiązania. Generalnie, Kodeks Pracy chroni ciężarną pracownicę i zatrudniający nie może jej zwolnić. Jednak mogą zaistnieć przesłanki, które umożliwią wręczenie kobiecie spodziewającej się dziecka wypowiedzenia umowy o pracę.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: