Ślub Jaka piosenka najlepsza na pierwszy taniec?

Jaka piosenka najlepsza na pierwszy taniec?

-

Wybór utworu, do którego zatańczymy na wesele po raz pierwszy i jako pierwsi jest szczególnie istotny. Warto zastanowić się nad jego znaczeniem, bowiem odpowiednią muzyką możemy przekazać określone emocje. Wspaniale, jeżeli odnajdziemy we wspólnej przeszłości kilka piosenek, które w jakiś sposób towarzyszyły nam dotychczas w kluczowych momentach związku. Być może była to melodia z radia, którą puszczano w restauracji na pierwszej randce, a może temat przewodni z wspólnie uwielbianego filmu? Możliwości jest wiele, o ile oczywiście ów utwór spełnia pewne podstawowe wymagania stawiane pierwszemu tańcowi. Przede wszystkim musi odpowiadać poziomowi naszych tanecznych umiejętności.

Jeśli mamy za sobą zaawansowany kurs tańca, ćwiczenia z choreografem czy wrodzony talent, to możemy sobie pozwolić praktycznie na wszystko (poza techno) – energiczną, żywą melodię i prawdziwy show dla zgromadzonych gości, którzy bez wątpienia nagrodzą go brawami. Jednak większość par decyduje się w takich chwilach na piosenkę romantyczną, spokojniejszą, by uczynić ten moment w pewien sposób intymniejszym, bardziej czarownym.

Zgodnie z tradycją, pierwszy taniec powinien mieć w sobie coś z walca, ale nie trzeba sztywno trzymać się tej reguły. Najważniejsze, by towarzysząca nam w tym momencie muzyka odpowiadała naszym charakterom, mówiła coś o nas i naszym uczuciu. Warto przesłuchać dużą liczbę piosenek i znaleźć te, w których pojawiają się słowa poruszające nasze serca albo opowiadające o wydarzeniach podobnych do tych, które towarzyszyły naszym wspólnym perypetiom. Jest z czego wybierać – w końcu miłość to prawdopodobnie najpopularniejszy temat w historii ludzkości, stąd melodii związanych z tym uczuciem znajdziemy dostatecznie wiele.

Uwaga!

W Internecie znaleźć można całe listy układane przez weselników i młode pary, spośród których kilka typów na pewno można wziąć pod uwagę. W końcu ich popularność nie wzięła się znikąd. Jednym z ciekawszych rankingów jest http://piosenkinawesele.pl/piosenki-weselne-na-pierwszy-taniec.html – o tyle ciekawy, że w tym serwisie znajdziemy także inspiracje do tła muzycznego dla kolejnych, zbiorowych tańców.

Do jakiego utworu tańczyliście swój pierwszy taniec? Dajcie nam znać!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak słuchać aktywnie?

Można słuchać i nie słyszeć, można też słyszeć, ale nie słuchać. Istotą aktywnego słuchania jest połączenie tych dwóch rzeczy, ponieważ dla komfortu naszego rozmówcy musimy i słuchać, i słyszeć. W przeciwnym razie stracimy go – przestanie do nas mówić.

Nadżerka szyjki macicy – przyczyny, objawy, leczenie

Niektórzy ginekolodzy nieco żartobliwie mówią, iż kobiety dzielą się na trzy grupy: te, które miały, mają lub będą miały nadżerkę. Problem ten dotyczy sporej ilości kobiet, dlatego warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Zobacz też

Zapiekanka ziemniaczana bez mięsa – przepis

Wegetariańska zapiekanka ziemniaczana to coś, co przypadnie to gustu zarówno starszym, jak i młodszym smakoszom. Jest prosta do wykonania, nie angażuje zbyt dużo naszego czasu, a co najważniejsze – nie nadwyręży naszego domowego budżetu.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: