Ślub Jaka piosenka najlepsza na pierwszy taniec?

Jaka piosenka najlepsza na pierwszy taniec?

-

Wybór utworu, do którego zatańczymy na wesele po raz pierwszy i jako pierwsi jest szczególnie istotny. Warto zastanowić się nad jego znaczeniem, bowiem odpowiednią muzyką możemy przekazać określone emocje. Wspaniale, jeżeli odnajdziemy we wspólnej przeszłości kilka piosenek, które w jakiś sposób towarzyszyły nam dotychczas w kluczowych momentach związku. Być może była to melodia z radia, którą puszczano w restauracji na pierwszej randce, a może temat przewodni z wspólnie uwielbianego filmu? Możliwości jest wiele, o ile oczywiście ów utwór spełnia pewne podstawowe wymagania stawiane pierwszemu tańcowi. Przede wszystkim musi odpowiadać poziomowi naszych tanecznych umiejętności.

Jeśli mamy za sobą zaawansowany kurs tańca, ćwiczenia z choreografem czy wrodzony talent, to możemy sobie pozwolić praktycznie na wszystko (poza techno) – energiczną, żywą melodię i prawdziwy show dla zgromadzonych gości, którzy bez wątpienia nagrodzą go brawami. Jednak większość par decyduje się w takich chwilach na piosenkę romantyczną, spokojniejszą, by uczynić ten moment w pewien sposób intymniejszym, bardziej czarownym.

Zgodnie z tradycją, pierwszy taniec powinien mieć w sobie coś z walca, ale nie trzeba sztywno trzymać się tej reguły. Najważniejsze, by towarzysząca nam w tym momencie muzyka odpowiadała naszym charakterom, mówiła coś o nas i naszym uczuciu. Warto przesłuchać dużą liczbę piosenek i znaleźć te, w których pojawiają się słowa poruszające nasze serca albo opowiadające o wydarzeniach podobnych do tych, które towarzyszyły naszym wspólnym perypetiom. Jest z czego wybierać – w końcu miłość to prawdopodobnie najpopularniejszy temat w historii ludzkości, stąd melodii związanych z tym uczuciem znajdziemy dostatecznie wiele.

Uwaga!

W Internecie znaleźć można całe listy układane przez weselników i młode pary, spośród których kilka typów na pewno można wziąć pod uwagę. W końcu ich popularność nie wzięła się znikąd. Jednym z ciekawszych rankingów jest http://piosenkinawesele.pl/piosenki-weselne-na-pierwszy-taniec.html – o tyle ciekawy, że w tym serwisie znajdziemy także inspiracje do tła muzycznego dla kolejnych, zbiorowych tańców.

Do jakiego utworu tańczyliście swój pierwszy taniec? Dajcie nam znać!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak założyć e-lokatę?

E-lokata to sposób na wyższe oprocentowanie i mniej formalności. Została przygotowana głównie z myślą o klientach danego banku.

Jak pielęgnować, dbać o sierść psa?

Sposób pielęgnacji psiej sierści zależy od jej typu. Psy krótkowłose nie wymagają wiele zabiegów. Wystarcza zwykle wyczesywanie, częstsze w okresach linienia i kąpiel (im rzadziej, tym lepiej). U psów krótkowłosych stan sierści jest w największym stopniu uzależniony od właściwej diety.

Zobacz też

Ile razy, kiedy wykonać badanie USG w ciąży?

Badania ultrasonograficzne w ciąży dostarczają przyszłym rodzicom wielu wzruszeń. Jest to jedyny moment, gdy pary oczekujące dziecka mogą je „podejrzeć”. Oczywiście, początkowo jest to tylko mały punkcik, któremu dość szybko zaczyna bić serduszko, potem mały człowieczek z wyraźnie zarysowaną głową i kończynami. Badania USG mają na celu przede wszystkim ocenę rozwijającego się maluszka.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: